Atak na Polaków! Podpalili cały autokar, wszyscy w panice

Atak na Polaków! Podpalili cały autokar, wszyscy w panice Źródło:

Lwów jest popularnym celem wycieczek z Polski. Dawniej będące przez setki lat częścią Rzeczpospolitej miasto, przyciąga historią, architekturą i cenami. Część jego mieszkańców nie życzy sobie jednak wizyt naszych rodaków i postanowiła zaprezentować swoją niechęć w najbardziej radykalny sposób. 

Stosunki polsko-ukraińskie od dłuższego już czasu nie układają się najlepiej. Po odejściu z fotela prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego stale się pogarszają. Obie strony spierają się w sprawie polityki historycznej i ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Kością niezgody pozostaje upamiętnienie tego czasu po obu stronach granicy. W Polsce żołnierze OUN-UPA odpowiedzialni za śmierć, wedle różnych szacunków, nawet ponad 120 tys. osób narodowości polskiej są z oczywistych względów uważani za bandytów. Na Ukrainie zaś nazywani są mianem bohaterów walk o niepodległość Ukrainy, a czarno-czerwone flagi zatknięte na przydrożnych kapliczkach zachodniej Ukrainy są normalnym widokiem. Teraz miał odbyć się kolejny atak na Polaków, którzy odwiedzili Lwów w celach turystycznych. Ich autokar miano spalić, a sprawcy zajścia rzekomo pozostawili po sobie dowody swojej przynależności ideologicznej.

Lwów: atak na polski autokar!

Jak poinformował członek ukraińskiej partii UKROP, Ihor Zinkiewycz autokar turystyczny na polskich rejestracjach podpalono na Dworcu Stryjskim. Sprawcy podpalenia pozostawić po sobie mieli ulotki z czarno-czerwoną flagą, symbolem ukraińskiego, agresywnego nacjonalizmu. Te informacje potwierdził również portal Wgołos. Co ciekawe miejscowa policja i straż pożarna zaprzeczają tym doniesieniom. Zinkiewicz jednak pozostaje przy swoim, twierdząc, że podpalenie nastąpiło i wie o tym ze "sprawdzonego źródła". Szczęśliwie wewnątrz nie znajdował się nikt. ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOK! To NIE Rosja otruła Skripala? Szokujące doniesienia
  2. Mocne słowa Komendy do Morawieckiego. „Nie będę ciężarem”
  3. Maciej Stuhr wykorzystany przez oszustów! Zdradził ich jeden szczegół
źródło: o2.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News