Atak na pikietę KOD w Warszawie. Policja już dokonała zatrzymania (zdjęcia)

Atak na pikietę KOD w Warszawie. Policja już dokonała zatrzymania (zdjęcia) Źródło: źródło: wikimedia.org/Silar, flickr.com

Licznik KOD stoi pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów już prawie rok, ale wandale przypomnieli sobie o nim dopiero teraz. W weekend miał bowiem miejsce atak na pikietę.

Akcja KOD przed KPRM trwa już niemalże rok. Zaczęła się po tym, jak 9. marca 2016 roku premier Beata Szydło odmówiła opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Codziennie licznik jest aktualizowany i w ten sposób KOD przypomina władzy "nieprzestrzeganie prawa i polskiej Konstytucji".

 - Od blisko roku, codziennie o godzinie 13.00, Koderki i Koderzy, często przy współudziale gości specjalnych, zmieniają cyfry na liczniku –  odliczające czas nieprzestrzegania przez polski rząd Konstytucji oraz prawa - mówią członkowie KOD.

Komitet zapowiedział już, że 9. marca cyfry w liczniku przestawi sam Andrzej Rzepliński. Komuś jednak akcja ta bardzo się nie spodobała. Na zaledwie kilka dni przed rocznicą nieopublikowania przez premier wyroku TK czterech nieznanych mężczyzn zaatakowało licznik.

 - W nocy z soboty na niedzielę czterech mężczyzn zdewastowało licznik KOD-u. Uszkodzenia nie są widoczne, ale koszt naprawy będzie spory. Główna konstrukcja nośna licznika wymaga wymiany lub poważnych napraw. Najbardziej agresywny z mężczyzn nie tylko uszkodził sam licznik, ale także zrzucił i podeptał flagę Unii Europejskiej oraz zabrał flagę Polski, wykrzykując przy tym, że jest polskim patriotą - podaje KOD.

Sprawą zajęła się policja, która niemal natychmiast otrzymała zgłoszenie od ochraniających licznik członków KOD. Funkcjonariusze jak na razie zatrzymali jedną osobę uczestniczącą w ataku na pikietę.

źródło: twitter.com/tvnwarszawa źródło: twitter.com/kom_obr_dem pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News