Atak na cywilów! Użyto gazu chlorowego

Atak na cywilów! Użyto gazu chlorowego Źródło: fot. archive.defense.gov

Podczas wojny najbardziej cierpią postronni, cywile i dzieci. Niestety pomimo konwencji i międzynarodowych ustaleń wciąż są oni atakowani przez uzbrojonych po zęby żołnierzy także przy użyciu najbardziej okrutnych sposobów. Dziś do zgładzenia zmęczonych długotrwałym konfliktem i związanym z nim terrorem osób użyto broni chemicznej, a dokładniej gazu chlorowego. Wojna w Syrii wchodzi właśnie w swój siódmy rok.

Konflikt wewnętrzny w rządzonej przez Baszara al-Asada Syrii od samego początku był wojną skomplikowaną i brutalną. Po stronie założonej przeciw rządowi w Damaszku Wolnej Armii Syryjskiej szybko dołączały kolejne milicje, fanatycy religijni i organizacje terrorystyczne. ZOBACZ TAKŻE: Bezwzględna reakcja Rosji na bombardowanie w Syrii Koalicję tę otwarcie wsparły państwa NATO na czele ze Stanami Zjednoczonymi, które mają długą tradycję wpływania na przemiany polityczne w regionie. Wojna w Syrii błyskawicznie przerodziła się w wielostronny konflikt, w której wrogiem dla niektórych mógł już nawet nie być prezydent państwa. Przez kilka lat główną rolę w na pustyniach Iraku i Syrii odgrywało Państwo Islamskie. Dziś praktycznie pokonana organizacja zajmowała w przeszłości znaczne połacie obu państw. Tamtejsze starcia przybierały wyjątkowo brutalny charakter. Strony często nie brały jeńców, a islamiści nawet dokonywali na nich publicznych egzekucji. ZOBACZ TAKŻE: WOJNA! Światem wstrząsnęło, to się skończy tragicznie W wojnie domowej najbardziej cierpią cywile, gdyż często zmuszani są do obrania którejś ze stron. Syryjska tragedia obfituje również w taki, które w innych częściach świata już się nie zdarzają. Dzisiaj użyto na nich broni chemicznej.

Wojna w Syrii to także ataki gazowe

Bliskowschodni przywódcy z racji praktyki Saddama Husajna często podejrzewani są o posiadanie i wykorzystywanie broni chemicznej. Tak samo jest w przypadku Baszara al-Asada, którego obarczono winą za wszystkie ataki chemiczne na terenie Syrii od 2011 roku. ZOBACZ TAKŻE: Wielki sukces Rosji i syryjskiej armii, feta na ulicach (video) Żadnego z nich jednak nie udowodniono. Teraz uznawany za dyktatora polityk oskarżany jest o zbombardowanie miasta Sarakib, w prowincji Idlib za pomocą gazu chlorowego. W wyniku ataku rannych zostało 11 osób. Był to trzeci atak chemiczny w Syrii w tym miesiącu. Doszło do niego niedługo po tym, jak amerykańskie władze przestrzegły Asada przed używaniem broni chemicznej. Sam prezydent zaprzecza wszelkim oskarżeniom, twierdząc, że wszelkich jej zapasów już dawno się pozbył. ZOBACZ TAKŻE: Polak walczący z ISIS ostrzega. „Europa będzie płonąć żywym ogniem” źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News