Atak na bazę Bagram. Wśród rannych polski żołnierz

Atak na bazę Bagram. Wśród rannych polski żołnierz Źródło: fot. wikimedia

Mniej więcej o godzinie 1.00 polskiego czasu w nocy z piątku na sobotę na jedną z baz w Afganistanie został przeprowadzony zamach. W wyniku ataku śmierć ponieśli amerykańscy żołnierze, wśród rannych jest również polski żołnierz. 

O godzinie 5.38 rano czasu lokalnego (ok. 1.00 w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu) doszło do ataku na bazę Bagram w Afganistanie. Na jej terenie eksplodował potężny ładunek wybuchowy zabijając na miejscu co najmniej czterech żołnierzy amerykańskich.

Kolejnych 17 żołnierzy zostało rannych, w tym przynajmniej jeden z nich był polskim żołnierzem co potwierdziło nasze ministerstwo obrony narodowej. Polak został natychmiast przewieziony do lokalnego szpitala, jego stan jest oceniany na stabilny i jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Rodzina została już poinformowana o wszystkim.

Za atak na bazę NATO odpowiedzialni są Talibowie. W Bagram przetrzymywani są ich schwytani towarzysze broni i dlatego staje się często celem ataków. Do tej pory jednak kończyło się na ostrzeliwaniach bazy.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: mon.gov.pl / wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News