Z ostatniej chwili! SN: Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność! Został niesłusznie skazany 20 lat temu

Z ostatniej chwili! SN: Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność! Został niesłusznie skazany 20 lat temu Źródło: TVN

Arkadiusz Kraska po najnowszej decyzji Sądu Najwyższego wyjdzie na wolność! Mężczyzna został skazany ponad 20 lat temu, lecz dopiero teraz uznano, że nie jest on winny popełnionej zbrodni. Z pewnością nie jest to jednak koniec postępowania.

Arkadiusz Kraska wyjdzie na wolność po dwudziestu latach spędzonych w więzieniu. Po takim czasie z pewnością mogła go już opuścić nadzieja, jednak obecnie wiemy już, że ostatecznie zdecydowano się zmienić wyrok skazujący. Możemy być niemal pewni, że nie będzie to koniec postępowania w tej sprawie, jednak dla samego mężczyzny wyjście z więzienia jest kluczowe.

Co ciekawe, o zmianę wyroku wnioskowała sama prokuratura, która dopatrzyła się zupełnie nowych dowodów w sprawie sprzed dwudziestu lat, co sprawia, że Arkadiusz Kraska opuści areszt i będzie mógł cieszyć się wolnością. Postępowanie trwać będzie jednak przez dłuższy czas, bo wyraźna prośba prokuratury nie jest równoznaczna z wyrokiem sądu.

Arkadiusz Kraska wyjdzie na wolność

Dwadzieścia lat temu w Szczecinie doszło do podwójnego morderstwa, które wstrząsnęło całym krajem. Policja błyskawicznie aresztowała podejrzanego, którym był właśnie Arkadiusz Kraska. Po krótkim czasie uznano go za winnego śmierci dwóch osób i skazano go na dożywocie. W więzieniu spędził dwadzieścia lat, choć nigdy nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Jakiś czas temu prokuratura zaczęła od nowa interesować się tajemniczym morderstwem. Gromadzono dowody, na mocy których wiemy, że są poważne przesłanki, by twierdzić, że Kraska nie był mordercą. Wobec tego Sąd Najwyższy zawiesił wykonywanie wyroku i mężczyzna przynajmniej na jakiś czas wyjdzie na wolność. Chwile poza aresztem z pewnością są dla niego bezcenne.

Nie wiadomo nic na temat jego ewentualnego powrotu do celi, jednak prokuratura jest pewna, że posiada wystarczające dowody, by Kraska nie musiał już wracać do aresztu. O tej sprawie niebawem mówić może cała Polska, podobnie jak o historii Tomasza Komendy.

Arkadiusz Kraska opuszcza areszt po dwudziestu latach

Sąd Najwyższy wydał oświadczenie w tej sprawie, którego treść warto przytoczyć. Znalazła się tam argumentacja decyzji o zwolnieniu mężczyzny z wykonywania wyroku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W uzasadnieniu Sąd Najwyższy podkreślił, że „nie przesądzając ostatecznego rozstrzygnięcia kwestii zasadności całości wniosku o wznowienie, zwłaszcza tak obszernego jak w niniejszej sprawie, należy podkreślić, że podnoszone w nim wielowątkowe zagadnienia natury faktycznej i prawnej, dotyczące szeregu powołanych dowodów we wskazanym piśmie procesowym, wskazują na trafność nadzwyczajnego środka zaskarżenia w aspekcie przede wszystkim żądania wydania orzeczenia pierwotnego w postaci uchylenia wskazanych na wstępie wyroków - czytamy w oświadczeniu.

Stanowisko prokuratury wskazuje, że choć nie sprawdzono wszystkich nowych tropów, jest szansa, że mężczyzna spędzi proces całościowo poza celą.

- W świetle powyższego stanowiska SN uznał, że dalsza izolacja penitencjarna skazanego Arkadiusza K. nie powinna być kontynuowana do czasu merytorycznego rozpoznania wniosku o wznowienie postępowania. Termin rozpoznania wniosku prokuratora o wznowienie postępowania wyznaczony został na dzień 9 lipca br. - głosi treść pisma od Sądu Najwyższego.

Mężczyzna, po 20 latach, wychodzi z więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Nie żyje słynny muzyk! Zginął TRAGICZNIE, ratując przyjaciółkę
  2. Można się rozpłakać. Dominika Tajner opublikowała zdjęcie syna, które rozdziera serce
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. Mazowsze: Matury zawieszone! Jest lista szkół
  6. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News