Tym aresztowaniem żyją światowe media. Markle przerażona, nawet 20 lat więzienia

Tym aresztowaniem żyją światowe media. Markle przerażona, nawet 20 lat więzienia

Meghan Markle jest przerażona. To aresztowanie odbiło się głośnym echem nie tylko w brytyjskich mediach, ale tak naprawdę w wiadomościach na całym świecie. Czy rodzina królewska uczyni jakieś kroki, by uwolnić młodą, waleczną dziewczynę?

Loujain Al-Hathloul pochodzi z Arabii Saudyjskiej i od wielu lat utrzymuje bliskie przyjacielskie kontakty z księżną Sussex. Młoda dziewczyna od długiego czasu walczy o prawa kobiet w swoim kraju, między innymi o możliwość prowadzenia przez nie samodzielnie samochodu. Na swoim profilu w mediach społecznościowych w ramach protestu opublikowała zdjęcie, na którym siedzi za kierownicą pojazdu. Choć może się to wydawać dość delikatną formą buntu przeciw szkodliwym ograniczeniom, saudyjskie władze miały dość zachowania Loujain. W ten sposób bliska przyjaciółka księżnej trafiła do aresztu, a w najbliższym czasie stanie przed sądem.

Przyjaciółka Meghan Markle trafiła do aresztu! Nawet 20 lat więzienia za walkę o prawa kobiet

Władze uznały zachowanie przyjaciółki Meghan Markle za podburzanie społeczeństwa. Dziewczyna trafiła do aresztu wraz z innymi aktywistkami. W najbliższych dniach staną przed sądem oskarżone o zdradę własnego kraju, za co grozi im aż 20 lat pozbawienia wolności! To prawie połowa życia za kratami dla tych młodych, walczących kobiet. Meghan Markle jest przerażona o przyszłość swojej przyjaciółki, jednak do tej pory nie wiadomo, czy władze brytyjskie zrobią coś w tej sprawie. Wszyscy liczą, że Meghan wyciągnie do aresztowanych kobiet pomocną dłoń. W obronie aktywistek w Arabii Saudyjskiej stanęło do tej pory tylko Amnesty International.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyńska właśnie wzięła ślub! Nie tak to miało wyglądać, WPADKA ROKU
  2. Piękne. Ostatnie zdjęcie Kory, nic nie zwiastowało nieszczęścia
  3. Afera na planie Klanu! Maciek ma kłopoty
przyjaciółka Meghan Markle Loujain Al-Hathloul (28 l.) Meghan Markle fot. flickr / Meghan Markle Meghan Markle fot. flickr / Meghan Markle
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News