Interwencję ABW i antyterrorystów wywołała reakcja jednej z pasażerek samolotu Wizzair, który miał wylecieć z Gdańska do Londynu. Kobieta stwierdziła bowiem, że ciemnoskóry mężczyzna, który znajduje się na pokładzie, wygląda jak terrorysta.

Sytuacja miała miejsce w czwartkowy wieczór. Niedługo przed startem samolotu kobieta zawiadomiła stewarda, że ciemnoskóry 26-latek wygląda jak terrorysta. Niedługo potem na miejsce przyjechali antyterroryści i ABW. Wyrzucili go z samolotu grożąc strzałem.

Mężczyzna został przewieziony do celi, gdzie przetrzymywano go trzy godziny. Następnego dnia przesłuchiwano go, a kiedy okazało się, że „jest niegroźny” skończyło się na przeprosinach i wypuszczono go.

„Wyprowadzili mnie z tego samolotu, wrzucili do furgonetki, mówili, że każdy fałszywy ruch z mojej strony będzie groził użyciem broni palnej. W celi przetrzymywano mnie trzy godziny. Następnego dnia przesłuchiwali mnie agenci ABW. Po wszystkim straż i agenci stwierdzili, że jestem niegroźny. Przeprosili mnie za to zdarzenie i wypuścili” – mówi 26-latek.

Mężczyzna powrócił więc na lotnisko, by skorzystać z przemianowanego biletu i polecieć wreszcie do Londynu. Tam dowiedział się jednak, że linie Wizzair wpisały go na listę terrorystów, dlatego nie ma wstępu na pokład samolotu.

26-latek z pochodzenia jest Armeńczykiem. W Polsce mieszka od trzeciego roku życia. Od czterech lat ma obywatelstwo polskie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: polsatnews.pl
pt

...

Zobacz również