Antykoncepcja darmowy sposób.
Fot. Pixabay.com / Aloísio Costa Latgé ACL
Mateusz Nieścierowicz - 31 Marca 2019

Ten sposób antykoncepcji jest w Polsce darmowy. Dlaczego lekarze o tym nie mówią?

Antykoncepcja jest w Polsce stosunkowo droga. Tymczasem istnieje metoda, której skuteczność ocenia się nawet na 99% i w dodatku jest w pełni darmowa! Dlaczego lekarze o tym nie mówią podczas wizyt?

Antykoncepcja może być metodą darmową - o ile mamy ubezpieczenie zdrowotne. Choć mało kobiet o tym wie okazuje się, że faktycznie taka możliwość istnieje. Korzysta z niej bardzo niewiele pacjentek. Dlaczego? Większość z nich nie wie, że może. W Internecie pojawiło się wiele dyskusji, które mają skłonić Polki, aby zaczęły walczyć o swoje prawa do darmowego leczenia.

Biedronka, wyjątkowa promocja dla kobietKobiety oszaleją na punkcie nowej promocji Biedronki. Pospieszcie się, bo jest limitowanaCzytaj dalej

Antykoncepcja na NFZ?

Okazuje się, że w Polsce istnieje możliwość zgłoszenia się na zabieg antykoncepcyjny, który jest w pełni refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podczas niego ginekolog zakłada spiralę, której skuteczność wynosi nawet 99% (oczywiście o ile jest poprawnie założona). Nie trzeba spełniać specjalnych warunków, aby zabieg został wykonany. W większości przypadków wystarczy badanie ginekologiczne i cytologia. Czasami przed włożeniem spirali wykonywane jest jeszcze USG.

Co prawda sama spirala refundowana przez NFZ nie jest (jej koszt waha się od 400 - 800 zł w zależności od firmy i rodzaju). Jednak darmowy zabieg to i tak ogromna oszczędność. W prywatnym gabinecie za tego typu usługę zapłacimy średnio nawet 1000 zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

zbigniew wodeckiJakim ojcem był Zbigniew Wodecki? Wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Lekarze rzadko podejmują się tego zabiegu

Sytuacja w Polsce pod względem antykoncepcji jest niesatysfakcjonująca. Jak informuje serwis "mama:Du" lekarze często nie informują o możliwości wykonania zabiegu założenia spirali lub wprost odmawiają pacjentce, powołując się przy tym na popularną ostatnimi czasy "klauzulę sumienia".

Odmowa zdarza się jednak bardzo często. Ginekolodzy zapraszają do swoich prywatnych gabinetów, które "rzekomo" są lepiej przystosowane. Wtedy mogą przyjąć od zdecydowanych na założenie spirali kobiet dodatkowe środki, choć koszt takiego zabiegu w całości powinien pokryć NFZ.

Warto znać swoje prawo do skorzystania z darmowej antykoncepcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska wokalistka chciała popełnić samobójstwo. Powód zaskoczy każdego!
  2. Anna Jantar skrywała bolesny sekret. Tego bała się najbardziej na świecie. Po latach tajemnica wyszła na jaw
  3. To jedyna taka niedziela w marcu. Dzisiejsze promocje Lidla zwalą Was z nóg
  4. Lekarze nie mają dobrych wieści. Mistrz Polski miał dramatyczny wypadek, jest w śpiączce
  5. Syn Bachledy-Curuś i Colina Farrella rośnie na niesamowicie przystojnego mężczyznę. Wykapana mama (Zdjęcia)
  6. TVN poinformował właśnie o okropnej tragedii. Nie żyje 26 osób, spłonęły żywcem uwięzione w budynku

Marta KaczyńskaGdzie pracuje Marta Kaczyńska? Ujawniono szokujące fakty, punkt 11 zwali was z nógCzytaj dalej

Źródło: mama:Du

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News