UWAGA: Pikio.pl jest jedynym w Polsce w pełni pluralistycznym portalem, w związku z czym redakcja nie wspiera, ani nie neguje inicjatywy „Polskie komentarze zagłady”. 

Antymuzułmańskie postawy zyskują w Europie na popularności już od kilku dobrych lat. Obecny kryzys migracyjny oraz związane z nim afery, między innymi sylwestrowe napaści w Kolonii czy niedawne wydarzenia w Calais tylko podsycają antyislamskie nastroje

Skutkiem takiego stanu rzeczy są zamieszczane w internecie komentarze osób niechętnych muzułmanom. Nie chodzi jednak o wpisy przeciwników przyjmowania imigrantów z Syrii czy Afryki, ale te najbardziej drastyczne, w jednoznaczny sposób nawołujące do przemocy czy nawet całkowitej eksterminacji.

Takimi wpisami postanowili zająć się autorzy projektu Polskie komentarze zagłady. Zwracają oni uwagę, że „złe rzeczy zawsze zaczynają się od drobiazgów” i wskazują na podobieństwa postaw antysemickich z okresu lat 30 i 40 ubiegłego wieku oraz antyislamskich, które obserwować możemy obecnie.

Twórcy Polskie komentarze zagłady postanowili wyszukać te najbardziej skrajne ze wpisów i umieścić je w ustach nazistów z okresu II wojny światowej. Efekt? Zobaczcie sami.

tumblr_o2c349bgXj1v8116oo2_540

źródło: http://polskiekomentarzezaglady.tumblr.com/