Antyislamska manifestacja w Warszawie. "Chcemy, żeby Polska pozostała Polską"

Antyislamska manifestacja w Warszawie. "Chcemy, żeby Polska pozostała Polską" Źródło:

Antyislamska manifestacja, która odbyła się w sobotnie popołudnie na placu Zamkowym w Warszawie zebrała około dwóch tysięcy osób. Uczestnicy demonstrowali przeciwko napływowi muzułmanów do Europy, a zwłaszcza Polski. Na wydarzeniu pojawiły się także osoby związane z polską prawicą i organizacjami narodowymi (KORWiN, Kukiz'15, Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska).

"Dziś Warszawa cała krzyczy - nie dla tej islamskiej dziczy""Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja""Każdy Arab niech pamięta, dla nas Polska, to rzecz święta" - te i inne okrzyki można było usłyszeć podczas manifestacji. Uczestnicy mieli ze sobą także biało-czerwone barwy w postaci szalików czy flag.

Jak określił prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, ta manifestacja była "częścią międzynarodowej akcji antyimigranckej". Co więcej, demonstranci mieli bezpośrednie połączenie za pomocą telebimów z ludźmi biorącymi udział w podobnych demonstracjach w Pradze czy Dreźnie w tym samym czasie.

"Manifestujemy przeciwko islamizacji (...) chcemy, żeby Polska pozostała Polską, aby w Polsce nie było islamskich dzielnic, nie dochodziło do rabunków, gwałtów, napadów, morderstw" - mówił Winnicki na demonstracji.

Z kolei Adam Andruszkiewicz, poseł Kukiz'15 i szef Młodzieży Wszechpolskiej mówił o woli narodu polskiego. Wedle jego słów, to Polacy decydują czy chcą przyjąć imigrantów.

"Jako naród polski mamy prawo mówić, czy chcemy islamskich imigrantów, czy nie. My mówimy, że nie chcemy. Koniec!"

Swój wstyd w związku z działaniami niemieckich polityków i mediów wyraziła Tatjana Festerling - szefowa organizacji Pegida, która przeciwna jest imigrantom.

Choć w pobliżu manifestacji antyislamskiej odbyła się lewicowa demonstracja przeciw rasizmowi, do starć nie doszło. W tej drugiej demonstracji udział wzięło kilkadziesiąt osób, które zadeklarowały, że walczą z rasizmem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rmf24.pl pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News