Antosia - walczy o życie
siepomaga Antosia Maria Dąbrowska
Aneta Wasilewska - 14 Września 2020

5-miesięczna Antosia walczy o życie. Cała Polska podaje dalej, by ocalić dziewczynkę

Antosia przyszła na świat, jako zdrowa dziewczynka. Jednak już pierwsza badania i kontrole wskazały, że występuje obniżone napięcie mięśniowe. Rodzice usłyszeli od lekarzy, że jest to problem, który będzie można rozwiązać podczas rehabilitacja. Niestety, podczas wybuchu pandemii rodzice nie mieli szans na taką pomoc.

W końcu rodzinie Antosi udało się dostać do fizjoterapeutki, która na pierwszy rzut oka wiedziała, że z dziewczynką jest źle. Po niekończących się badaniach lekarze byli pewni, że dziewczynka cierpi na zachłystowe zapalenie płuc - charakterystyczna dla SMA. Niestety, kolejne testy potwierdziły najgorszą możliwość. Antosia została zdiagnozowana z najbardziej niebezpiecznym i zagrażającym dla życia typ rdzeniowego zaniku mięśni.

- Najgorsze jest to, że mimo rozpoczętego działania, w przypadku Tosi choroba postępuje bardzo szybko. Fizjoterapeuci alarmują, że czucie w stopach jest niewielkie, a oddech mimo zaangażowania specjalistów wciąż nierówny. Boimy się, co będzie dalej, co jeszcze zaatakuje i odbierze choroba naszej malutkiej kruszynce. Antosia jest taka malutka, taka bezradna… Jej płacz niosący się po domu podczas rehabilitacji rozdziera nam serca. Nie możemy się poddać. Rozpoczęliśmy walkę i musimy kontynuować, zanim pokona naszą córeczkę i zabierze to, co najcenniejsze - życie! Błagamy, pomóż nam w tej walce, zanim na wszelką pomoc będzie za późno - napisali zrozpaczeni rodzice.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Obecnie jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest terapia genowa. Niestety, jej koszt to ponad 9 milionów złotych. Rodzice Tosi błagają, by wesprzeć ich w walce z chorobą córki. Im więcej czasu minie przed rozpoczęciem terapii, tym więcej nieodwracalnych zmian może zajść w organizmie Antosi. Do tej pory udało się zebrać aż 2 325 502,55 zł, kwota z każdą chwilą rośnie.

Antosia potrzebuje naszej pomocy. Wszyscy, którzy chcą wpłacić pieniądze na leczenie 5-miesięcznej dziewczynki, mogą zrobić to klikając tutaj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitki
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Wywar jest dobrze znany, ale herbata z liści laurowych również działa cuda. Jej spektakularne zalety zachwycą każdego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News