Antoni Macierewicz wciąż nie przestaje zaskakiwać. Były szef MON na antenie Telewizji Republika publicznie upokorzył prezydenta. Kto będzie następny?

Antoni Macierewicz znany jest przede wszystkim ze swojej zaciekłości w dochodzeniu prawdy o katastrofie smoleńskiej. Wiele osób zarzuca mu wręcz obsesje na tym punkcie. Polityk niedawno głośno obchodził swoje 70 urodziny w jednym z warszawskich klubów.

Teraz Macierewicz publicznie upokorzył i obraził prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polacy są w szoku po tym, co usłyszeli z ust byłego ministra.

Antoni Macierewicz: pomieszało mu się w głowie

W całej sytuacji chodzi o zamieszanie, które wybuchło wokół organizacji uroczystości na Westerplatte, a dokładniej o brak Wojska Polskiego podczas obchodów. Macierewicz prost skrytykował Adamowicza za to, że wypowiada się w kwestiach, których jego władza nie obejmuje. Jak sam podkreśla, prezydent w tej sprawie nie ma nic do powiedzenia.

– To nie jest w ogóle sprawa do dyskusji. Prezydent miasta nie ma uprawnień do takich decyzji, jemu się po prostu wszystko pomieszało w głowie. On sobie wyobraził, że jest kimś innym, niż jest naprawdę – mówi Antoni Macierewicz.

Zaznacza, że w takie decyzje należą do ministra obrony narodowej i Wojska Polskiego. Sugeruje, że prezydentowi pomieszała się hierarchia, która panuje w naszym kraju.

– To jest miejsce, w którym decyzję podejmuje minister obrony narodowej i Wojsko Polskie i Pan prezydent nie ma prawa narzucać swojego widzimisię państwu polskiemu. Jemu się po prostu pomyliła hierarchia władzy, z nim nie należy dyskutować, tylko należy realizować to, co przynależy do wojska, do państwa i do ministra obrony narodowej – dodaje Macierewicz.

Czy Antoni Macierewicz ma rodzeństwo?

Były minister ma dwoje starszego rodzeństwa Barbarę oraz Wojciecha. Dodatkowo jego żoną jest jego rówieśniczka Hanna z domu Natora. Owocem ich małżeństwa jest jedna córka imieniem Aleksandra, która prowadzi Fundację Bank Mleka Kobiecego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczne zamieszki w Europie! Setki rannych, tysiące na ulicach
  2. PiS ścigał go w całej Polsce. Teraz przerywa milczenie
  3. Tarczyński zmieszał z błotem dziennikarza TVN. Zwyzywał jego nieżyjącą matkę

Macierewicz obchodzi 70. urodziny. Oto najlepsze MEMY z jego udziałem!


Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

źródło: wpolityce.pl

Zobacz również