Media: Antoni Macierewicz przejmuje TVP

Media: Antoni Macierewicz przejmuje TVP

Antoni Macierewicz nie ma łatwego życia w obozie Zjednoczonej Prawicy. Po zakończonej przygodzie z Ministerstwem Obrony Narodowej i wyczyszczeniu stołków z jego ludzi, przyszedł moment na kolejne wyzwania. Tym razem polityk przejmuje TVP.

Antoni Macierewicz jest stałą postacią polskiej polityki od końca lat 60. Przez ten czas zdążył tyle samo osób do siebie przekonać, co i zrazić. Z początkiem roku stracił posadę Ministra Obrony Narodowej i od tego czasu nieustannie rzucane mu są kłody pod nogi. Wszystko zaczęło się od czyszczenia z jego ludzi wszelkich instytucji państwowych. Aktualnie polityk często pojawia się w willi prezesa PiS. Idą zmiany?

Antoni Macierewicz jest coraz mocniejszy

Powszechnie wiadomo, że Macierewicz zjednał sobie Jarosława Kaczyńskiego tworząc mit zmarłego prezydenta, a jednocześnie budując na nim obóz Zjednoczonej Prawicy. Mimo to wciąż musi walczyć o swoją pozycję w świecie polskiej polityki. Jego ludzie zostali odwołani z państwowych spółek przemysłu zbrojeniowego oraz doszło do głośnego odwracania procesów w polskiej armii, których ten był inicjatorem. ZOBACZ TAKŻE: Kurski chce dbać o jakość, „paskowy” wyleci? Wielkie zmiany w TVP

Teraz to on ma przejąć stery

Antoni Macierewicz co raz częściej widywany jest w wilii prezesa na Żoliborzu, co z pewnością nie ucieszyło samego prezesa TVP. Nie od dziś wiadomo, że Kaczyński podejmuje wiele istotnych decyzji i nie ma litości dla tych, którzy zawodzą go jak Beata Szydło czy Jacek Kurski. ZOBACZ TAKŻE: Półnagi Macierewicz na imprezie! Po sieci krąży szokujące nagranie Już niedługo ma zmienić się szef Telewizji Polskiej. Media zaczęły spekulować, ze to właśnie Macierewicz obejmie tę posadę! Polityk nie pełni bowiem obecnie żadnej ważnej funkcji, co ma się już wkrótce zmienić. Początkowo miał zostać marszałkiem Sejmu, lecz na takie rozwiązanie nie zgodził się Andrzej Duda. Teraz więc Kaczyński poszuka swojemu staremu druhowi miejsca dalej od polityki i prezydenta, jednak nie mniej istotnego. fot. wikimedia.org Antoni Macierewicz Fot. Flickr/Secretary of Defense Antoni Macierewicz Fot. Flickr (KPRM)  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News