macierewicz
fot. youtube.com/Telewizja Republika
Mikołaj Pilecki - 24 Maja 2018

Ostatecznie pogrążą Macierewicza? Nie ma szans się podnieść

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Wiedzą to jego przeciwnicy i dziennikarze, dla których historia życia posła jest cenną kopalnią pomysłów na publikacje. Niedługo ukazać ma się książka, która może ostatecznie pogrążyć szefa podkomisji smoleńskiej. 

W czasach PRL działał w opozycji i został internowany, a jego ojciec prawdopodobnie pod wpływem UB popełnił samobójstwo lub został przez nią zamordowany. Ponadto były minister sam był inwigilowany przez tajne służby, a w młodości przyjaźnił się nawet z Adamem Michnikiem. Inne aspekty działalności politycznej Macierewicza w swojej książce z czerwca 2017 roku zawarł Tomasz Piątek. Doniesienia o współpracy członka PiS z rosyjską agenturą i jej niszczycielskim wpływie na Polskę były główną tezą "Macierewicza i jego tajemnic". Wściekły minister złożył w tej sprawie nawet pozew, lecz proces wydaje się tkwić w miejscu. Niedługo natomiast ukaże się inne wydawnictwo, które również ukaże polityka z innej strony i może bardzo negatywnie na niego wpłynąć.

Antoni Macierewicz zostanie pogrążony przez kolejną książkę?

Już niedługo ukaże się nieautoryzowana biografia Antoniego Macierewicza autorstwa dwójki dziennikarzy śledczych związanych z Wprostem, Anny Gielewskiej i Marcina Dzierżanowskiego. Informacje w niej zawarte mają pochodzić z dokumentów IPN, nieznanych dotąd archiwów oraz dokumentów ambasady USA. Wiadomości te poparte zostały wywiadami z setką osób, które na swojej życiowej drodze napotkał szef podkomisji smoleńskiej. Książka zawierać będzie sporo niepublikowanych dotąd informacji z życia polityka. Jak podali autorzy, ich celem jest lustracja Macierewicza, który według nich nigdy jej nie dokonał, samemu lustrując innych.- Jego dwuznaczną postawę w kontaktach z SB w marcu 1968 r., prawdziwe okoliczności „ucieczki” z internowania czy list napisany w latach 80. do gen. Czesława Kiszczaka. (Książka - red.) pokazuje polityka, który ścigał i ujawniał agentów, a jednocześnie sparaliżował akcję polskiego kontrwywiadu wobec prawdziwego szpiega GRU - poinformowało wydawnictwo.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie afera? PiS wystawia członków rodziny do wyborów
  2. Co tam się dzieje?! Pożar i wybuchy w Warszawie
  3. Rydzyk mu tego nie odpuści! Wałęsa nie zostawił na nim suchej nitki
ZAMIANAmacierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!Czytaj dalej
źródło: se.pl