Macierewicz o Smoleńsku: To była eksplozja. Nigdy o tym Polakom nie wolno zapomnieć

Macierewicz o Smoleńsku: To była eksplozja. Nigdy o tym Polakom nie wolno zapomnieć Źródło: Screenshot z youtube.com/Telewizja Republika

Antoni Macierewicz po raz kolejny poruszył temat katastrofy Smoleńskiej, która wydarzyła się niemal 9 lat temu. Tym razem w rozmowie z Telewizją Trwam postanowił w szokujących słowach przypomnieć Polakom kilka faktów i stanowczo zaapelować do widzów stacji.

Antoni Macierewicz ma swój autorski felieton w Telewizji Trwam, w którym to porusza aktualne sprawy związane z polityką polską i zagraniczną. Tysiące osób ogląda "Głos Polski", gdzie oczekuje komentarza od Przewodniczącego Komisji Smoleńskiej. W jednym z ostatnich wystąpień były szef MON poruszył sprawę katastrofy TU-154, podczas której w 2010 roku zginął Lech Kaczyński.

Antoni Macierewicz o Smoleńsku: "tam był materiał wybuchowy!"

W swoim ostatnim felietonie Antoni Macierewicz opowiedział o najnowszych wynikach badań, które to zrealizowane zostały w brytyjskim laboratorium. Na ich podstawie postawiono tezę, że w poszczególnych fragmentach samolotu TU-154 faktycznie znajdowały się odłamki trotylu.

 - Zostało potwierdzone jednoznacznie przez laboratorium brytyjskie (...), że na częściach samolotu TU-154 znaleziono fragmenty trotylu, a także dwóch innych materiałów wybuchowych używanych do konstrukcji urządzeń eksplozyjnych. Urządzeń, które zapewne rozsadziły samolot, doprowadziły do śmierci naszej elity - wyniki badań przytacza były minister MON w Telewizji Trwam.

Później polityk postanowił się odnieść do tego, jak wyglądało "śledztwo smoleńskie" przez ostatnie lata.

 - Oczywiście wiedzieliśmy o tym wcześniej (...) już Polscy analitycy (...), policja i (...) laboratoria w 2012 i 2013 roku przeanalizowały (...), że na ponad kilkuset próbkach obecne były materiały wybuchowe - mówi w swoim felietonie na "TV Trwam".

Na koniec zwrócił się z prośbą do wszystkich widzów "TV Trwam".

 - Bardzo Was proszę, pamiętajcie, to była eksplozja. Bardzo Was proszę, tam był materiał wybuchowy i nigdy nie wolno o tym Polakom zapomnieć! - apelował Antoni Macierewicz na koniec swojego programu "Głos Polski".

Źródło: TV Trwam

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News