Antoni Macierewicz nie znajduje poparcia wśród Polaków. Choć jest w bliskich stosunkach z Jarosławem Kaczyńskim, który według doniesień mediów obiecuje mu powrót do rządu, wyborcy na pewno nie będą z takiej decyzji zadowoleni. Czy to ostateczny koniec Macierewicza w polityce?

Po tym, jak Antoni Macierewicz został zdymisjonowany ze stanowiska szefa MON, zastąpił go Mariusz Błaszczak. Macierewicz został przewodniczącym Podkomisji Smoleńskiej, jednak pewne było, że to tylko chwilowe rozwiązanie. Już teraz mówi się o tym, że były szef MON skontroluje i oceni stan polskiej armii.

– Antoni jeszcze bardzo wiele dla Polski zdziała – powiedział podczas obchodów 70-tych urodzin Antoniego Macierewicza prezes PiS.

Ta zapowiedź nie podoba się jednak Polakom, którzy wyraźnie dają o tym znać.

Antoni Macierewicz na przegranej pozycji. Takiej reakcji się nie spodziewał

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” Polacy nie chcą Antoniego Macierewicza w polityce. W sondażu zapytano ponad 1000 osób o to, czy Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu. Ich odpowiedź była miażdżąca.

Aż 70% osób stwierdziło, że nie chcą, żeby były szef MON wrócił do rządu. Tylko 9% stwierdziło, że chcą, by tak się wydarzyło. Pozostali wstrzymali się od głosu.

W porównaniu do innych znaczących polityków, wyniki sondaży rzadko kiedy są aż tak jednogłośnie.

– Wcale mnie to nie dziwi. Taki jest los polityków wyrazistych, postrzeganych jako radykalni. Wyrazistość taka z drugiej strony gwarantuje sprzeciw większości, ale jednocześnie daje rękojmię wsparcia ze strony aktywnej mniejszości. W żelaznym elektoracie partii Antoni Macierewicz jest politykiem popularnym. Natomiast dla PiS, jako całości taki sondaż to z pewnością wskazówka, żeby – parafrazując klasyka – oszczędnie gospodarować Antonim Macierewiczem i umieszczać go w takich rolach, w których będzie widoczny tylko dla jednego z segmentów opinii publicznej – podsumował wynik prof. Rafał Chwedoruk, politolog.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd uruchamia specjalne i wyższe emerytury! Znamy kryteria przyznawania
  2. Zamach na brytyjski parlament?! Są ciężko ranni, służby w akcji
  3. Sensacyjne doniesienia! Biedroń rezygnuje z prezydentowania w Słupsku

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu