Anna Zalewska, konsekwencje reformy
youtube.com/Telewizja Republika
Klaudia Bochenek - 29 Maja 2019

Koniec religii w polskich szkołach?! To efekt reformy Anny Zalewskiej

Anna Zalewska wciąż jest krytykowana z powodu reform w systemie nauczania. W placówkach pojawiają się problemy natury logistycznej i nie tylko. Temat religii w szkołach znów wysuwa się na pierwszy plan.

Anna Zalewska przeprowadziła reformę nauczania, ale też wywołała chaos. Skumulowanie się dwóch roczników przez wprowadzenie 8-klasowej podstawówki to problem dla szkół średnich, które muszą znaleźć miejsce dla wszystkich uczniów. Przez natłok zajęć i uczniów szkoły zrezygnowały z lekcji religii w placówkach.

Koniec lekcji religii w szkołach

Problem tkwi głównie w lekcjach religii. Aby zyskać na innych przedmiotach, w Łodzi i Krakowie wystąpiono z propozycją, by lekcje religii ograniczyć tylko do jednej tygodniowo. Łódzka kuria zgodziła się od razu, a w Krakowie zaproponowano inne rozwiązanie.

TVN nie żyje znany aktorNie żyje aktor kultowego filmu, który oglądali wszyscy na TVN, TVP i Polsacie. Koszmarna tragediaCzytaj dalej

Lekcje religii nie muszą odbywać się w szkołach. Dla szkół, które mają problem z salami lekcyjnymi, godzinami nauczania, liczbą nauczycieli lub logicznym usystematyzowaniem zajęć w nowej sytuacji, krakowska kuria przygotowała rozwiązanie. Lekcje religii mogą zostać przeniesione do salek katechetycznych.

- Jesteśmy w stanie użyczyć, ewentualnie także dostosować pomieszczenia będące w dyspozycji parafii oraz wspólnot zakonnych, o ile spełniają podstawowe zasady BHP, do możliwości prowadzenia lekcji, w tym zajęć z religii - zaoferował ksiądz Andrzej Kielian.

Anna Zalewska spowodowała problemy. Szkoły przeżyją prawdziwe oblężenie

Przez prowadzenie lekcji przez nauczycieli na tak zwane "dwie zmiany" i problemy z pomieszczeniem uczniów, dyrektorzy małopolskich placówek już zastanawiają się nad skorzystaniem z propozycji kurii. Są nawet pierwsi chętni. Z kolei Małopolskie Kuratorium Oświaty zapewnia, że absolutnie nie ma problemu z przepełnieniem. Analizy i plany to jedno, a praktyka to drugie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jarosław KaczyńskiJak wyglądała droga Jarosława Kaczyńskiego na szczyt? Szokujące fakty z życia politykaCzytaj dalej

MEN przekonuje, że na nowych uczniów czeka 327,2 tysięcy miejsc w liceach, 290,8 tysięcy miejsc w technikach i 109 tysięcy miejsc w szkołach branżowych I stopnia. Wszystkie statystyki będą znane dopiero we wrześniu. Podczas wakacji uczniowie będą wybierali swoje docelowe szkoły. Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego nauczyciele wraz z podopiecznymi przekonają się, czy dadzą radę pracować na dwie zmiany i czy pozbycie się religii ze szkół było dobrym pomysłem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo piękna
  2. TRAGICZNA katastrofa lotnicza! Właśnie ZGINĄŁ kochany przez miliony muzyk
  3. Ewa Farna pokazała zdjęcie z mamą. Jej uroda powala na kolana, bogini! (FOTO)
  4. Odbierze wam mowę, gdy zobaczycie co fryzjer zrobił z Kurdej-Szatan. Barbara chce go ukatrupić (FOTO)
  5. Nie żyje znany piłkarz. Podczas jego pogrzebu doszło do ogromnego skandalu, wstrząsające wiadomości
  6. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej

Zdrowie10 rzeczy, które bardzo źle wpływają na nasze zdrowie. Robi to każdy z nasCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News