Anna Przybylska zmarła już ponad cztery lata temu, lecz każde wspomnienie o niej wciąż wywołuje przygnębienie fanów. Media z chęcią nadal ją wspominają, była bowiem jedną z aktorek cieszących się największą sympatią Polaków. Po latach na szokujące wyznanie zdecydowała się również siostra kobiety, a jej słowa wzruszają. 

Anna Przybylska największą popularność zdobyła dzięki roli Marylki w serialu „Złotopolscy” emitowanym przez TVP. To dzięki tej produkcji dała się poznać jako wyjątkowo utalentowana aktorka, której wszyscy wróżyli spektakularną karierę. Z czasem zdecydowała się na związanie z telewizją Polsat, gdzie wcieliła się w postać dr Kariny w popularnym kiedyś sitcomie „Daleko od noszy”.

Jej śmierć była ogromnym szokiem dla wszystkich Polaków. Rozpaczali zarówno jej przyjaciele z branży, jak i miliony fanów, dla których kobieta była jedną z najsympatyczniejszych aktorek na polskiej scenie. Wydawało się, że na jej temat zostało powiedziane już wszystko, teraz jednak na szokujące wyznanie w mediach zdecydowała się jej siostra, a to, co powiedziała, ściska za gardło i wzrusza.

Anna Przybylska czuła, że coś jest nie tak

Siostra Anny Przybylskiej, Agnieszka Kubera pracuje w gabinecie tomografii komputerowej i od samego początku towarzyszyła aktorce we wszystkich badaniach na każdym etapie choroby. Po latach kobieta zdecydowała się na szokujące wyznanie.

– Ona obsesyjnie drążyła temat, co mnie doprowadzało do szału – wspomina siostra zmarłej aktorki w Urodzie Życia. – Mówię: „Anka, ja nie pracuję w tym zawodzie od dzisiaj. Na niektóre choroby naprawdę trzeba sobie zasłużyć”. „Naprawdę coś mi jest”. „Ale boli cię?”. „No nie”. „Jesteś po prostu za chuda…”. Ale ona tak szukała, aż znalazła. Zadzwoniła do mnie i mówi: „Słuchaj, coś mnie pobolewa. Zrobiłam gastroskopię, ale tam nic nie było. Zrobiłam USG, i jest coś do przeleczenia. Taki stan zapalny, ma zniknąć po dwóch tygodniach”. Ale to nie zniknęło – wspomina kobieta w rozmowie z magazynem „Uroda życia”.

Jak się okazuje, Anna Przybylska przeczuwała, że dzieje się z nią coś niedobrego.

– Następnego dnia Ania zadzwoniła, żebym popilnowała dzieci, a sama pojechała na badania. Zanim wróciła, lekarka zdążyła do mnie zadzwonić: „Tu coś jest – mówi – ale na razie się nie martw, bo jeśli nawet, to pewnie zmiana łagodna”. Na to wchodzi Ania: „Wiesz co, doktor powiedziała, że tam nic nie ma”. Potem wróciłam do rozmowy z lekarzem: „Przecież nie powiem dziewczynie, która wsiada do auta, że ja już coś widzę”. Wieczorem zadzwoniła, że musimy Ance załatwić wizytę u chirurga – opowiada.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna Przybylska też musiała przez to przejść. Bolesne sekrety gwiazd

Szokująca diagnoza

Zmiana miała być łagodna, jednak podczas operacji okazało się, że w organizmie aktorki dzieje się coś strasznego.

– Po operacji lekarz powiedział: „Mam dwie wiadomości. Jedna jest taka, że zmiana została całkowicie wycięta, z marginesem, a druga – że wnioskując z koloru, kształtu i konsystencji, nie jest to zmiana łagodna”. Nikt się nie spodziewał, że to będzie rak, najwyżej coś, co można przeleczyć na przykład hormonami – mówi Kubera.

 

Wzruszająca rozmowa pokazała także, jak długo cała rodzina i bliscy aktorki starali się przekonać sami siebie, że sprawa nie jest aż tak poważna, jak rzeczywiście było.

– Powiem szczerze: myśmy myśleli, że komu jak komu, jej się musi udać. Mówiłam: „Anka, bez przesady… Robota, talent, uroda, fajne dzieci i facet. Wszystko jest. To z chorobą sobie nie poradzisz?”. Potem, gdy już wiedzieliśmy, że jest niefajnie, uczepiliśmy się statystyk. „Na bank jesteś w tych dwóch procentach, które dożywają pięciu lat!

Niestety okazało się, że organizm aktorki nie był aż tak silny – dał radę walczyć z chorobą tylko osiemnaście miesięcy, a 5 października 2014 roku Polskę obiegła tragiczna wiadomość o śmierci kobiety.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Bliska osoba chce zaszkodzić Meghan Markle. Nadchodzi skandal, nie można temu zapobiec
  2. Polska gwiazda zapadnie się pod ziemię. Wojewódzki ujawnił jej wstydliwą tajemnicę
  3. CZY PIES MA POCZUCIE WINY? MIT CZY PRAWDA? ODPOWIADAMY
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  5. Małgorzata Rozenek JUŻ wypuściła świąteczny spot! „Za rok poprosimy reklamę w lipcu”

Anna Przybylska też musiała przez to przejść. Bolesne sekrety gwiazd

ŹRÓDŁOse.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.