Anna Maria Anders dostała awans. Będzie pracować w prawdziwym raju

Anna Maria Anders dostała awans. Będzie pracować w prawdziwym raju Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Anna Maria Anders zamieni stołek senatora na ambasadora - dowodzi dziś "Fakt" powołując się na źródła w kręgach dyplomatycznych. Córka słynnego generała ma trafić do kraju szczególnie jej bliskiego.

Anna Maria Anders sprawuje dziś mandat senatorski. Urodzona w 1950 roku córka generała Władysława Andersa jest ponadto sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przewodniczy Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Anna Maria Anders - z senatora na ambasadora? To już niemal potwierdzone - donosi "Fakt"

Z doniesień "Faktu" wynika, że wkrótce będzie musiała zakończyć swoje obecną pracę. Przedstawicielka Zjednoczonej Prawicy ma przenieść swoje obowiązki służbowe z Warszawy do... Rzymu.

Dziennik napisał, że Anna Maria Anders ma zostać nominowana na urząd ambasadora Polski we Włoszech! Tylko z przyczyn "technicznych" nie uda się oficjalnie obwieścić tej nowiny w trakcie uroczystych obchodów rocznicy bitwy o Monte Cassino.

- Prezydent Andrzej Duda (47 l.) miał poinformować o tym 18 maja, podczas obchodów 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino, ale wystąpiły kłopoty techniczne i prawdopodobnie nie uda się sfinalizować sprawy przed tą datą – poinformował "Fakt" opierając się na źródłach w kręgach dyplomatycznych.

Monte Cassino to główny "łącznik" Anny Marii Anders z Italią. Od lat jest ona stałą bywalczynią uroczystych obchodów bitwy toczonej w maju 1944 roku z Niemcami. Przypomnijmy - to wojska generała Władysława Andersa jako pierwsze zdobyły klasztor-twierdzę, jedną z ważniejszych przeszkód w marszu wyzwolenia na Rzym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Decyzja o nominacji ambasadorskiej musi jeszcze poczekać. Jeśli nastąpi w najbliższym czasie, to Anders wygaśnie mandat senatorski. Jej miejsce w izbie wyższej zajmie kolejny kandydat z listy wyborczej PiS w 2015 roku.

Dała się poznać jako wzięta podróżniczka. Podatnicy się wykosztowali

Dziennik przypomina, że zmiana na urząd ambasadora może okazać się korzystniejsza dla... polskiego podatnika. Senator Anders dała się poznać w obecnej kadencji jako szczególnie zaangażowana w wycieczki. Koszt jej wojaży wyniósł podatników w niecałą kadencję 611 tys. zł, co później główna zainteresowana miał tłumaczyć m. in. zaawansowanym wiekiem!

Dla podatnika ta zmiana wydaje się w tym momencie bardzo korzystna. Zakładamy, że słoneczna Italia nie wymusi na pani senator regularnych wizyt na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. Polski rencista stał przy grobie żony i płakał. Nie mógł zapomnieć, jak upokorzył go ksiądz po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News