W wyborach prezydenckich wystartuje Janusz Palikot, swojego kandydata poszukuje wciąż SLD. Okazuje się, że do walki o fotel Prezydenta RP może wystartować również Anna Grodzka z zarządu Zielonych. 

– Usłyszałam propozycję, ale na razie próbujemy zbudować szerszą koalicję, aby kandydata popierała nie tylko nasza partia – mówi Grodzka w rozmowie z portalem natemat.pl. – Padła propozycja mojego startu, ale na razie nie zaakceptowałam jej ani ni odrzuciłam – dodaje.

Zieloni próbują wciąż zaistnieć na polskiej scenie politycznej. W ostatnich wyborach samorządowych kandydatka Zielonych na prezydenta Warszawy Joanna Erbel zdobyła 2,8 proc. głosów, więcej niż Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu. Teraz, formacja spróbuje sił w wyborach prezydenckich, jednakże to znacznie większe wyzwanie. Kampania musi być prowadzona w całym kraju, a do zarejestrowania kandydata potrzeba 100 000 podpisów.

Partia rozważa, czy jest sens startowania oddzielnie i czy może poprzeć kogoś z innej lewicowej formacji. Jeśli zdecyduje się na walkę na własną rękę, kandydatką będzie Anna Grodzka. To najbardziej rozpoznawalny polityk Zielonych.

źródło: natemat.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.