Anna Dymna - mąż gwiazdy zmarł w tajemniczych okolicznościach

Anna Dymna - mąż gwiazdy zmarł w tajemniczych okolicznościach Źródło: youtube.com/ Pope Leadership

Anna Dymna - mąż aktorki, Wiesław Dymny, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Gwiazda bardzo przeżyła tę stratę, która później odbiła się na jej zdrowiu, ale również przyniosła kolejna miłość. Jak legendarna polska aktorka wspomina pierwszą wielką miłość?

Anna Dymna - mąż, którego poznała jeszcze w czasie studiów, był jej najlepszym przyjacielem i wielką miłością, którą straciła zbyt wcześnie. To dlatego nigdy nie zmieniła nazwiska, choć była jeszcze dwukrotnie zamężna.

Aktorka miała zaledwie 22 lata, kiedy go poznała. Bardzo szybko się pobrali i żyli szczęśliwie aż do jego śmierci. Wiesław Dymny był piętnaście lat starszy od swojej wybranki. Mężczyzna był plastykiem, scenarzystą filmowym oraz aktorem, w wolnej chwili zajmował się również pisaniem poezji. Pozostałymi po nim zbiorami wciąż opiekuje się Anna Dymna.

 - Zabiłby każdego, kto by się wtedy do mnie za bardzo zbliżył. Nikt nie mógł nawet na mnie spojrzeć. Wtedy nie byłam tego świadoma, ale ponoć byliśmy śmieszną parą - wspomina gwiazda w wywiadzie dla "Pani".

Anna Dymna - mąż aktorki zginął w niewyjaśnionych okolicznościach

Życie pary byłoby idealne, gdyby nie ten jeden mały szczegół - Wiesław Dymny lubił zaglądać do kieliszka. Aktorka wspomina, że artyście o jego wrażliwości trudno było przetrwać w szarej rzeczywistości pochłoniętej przez komunizm.

 - Życie z nim było ciągłym balansowaniem nad przepaścią. Na początku małżeństwa myślałam, że nie dam rady, a potem zrozumiałam, że nieważne co się będzie działo i tak było warto z nim być. Bo trzy dni z Dymnym trzeźwym rekompensowały mi cały miesiąc, kiedy gdzieś znikał i musiałam go szukać... - wspominała.

Mężczyzna zmarł 12 lutego 1978 roku i do tej pory nie do końca wiadomo, co było przyczyną jego nagłej śmierci. Policja najpierw za przyczynę podała atak serca, a później zmieniła wersję na zatrucie alkoholowe. Wiesława Dymnego znaleziono nieżywego w jego własnym mieszkaniu. Pewne jest jedynie, że zmarł on nagle. Nawet sekcja zwłok nie wyjaśniła jego zgonu.

  1. Magdalena Górska: Aktorka Pierwszej Miłości skrywa wiele tajemnic
  2. Andrzej Grabowski: majątek, aktor, ile ma lat, rodzina, odchudzanie
  3. Grażyna Wolszczak: Mąż aktorki zmarł nagle lata temu, syn to jego odbicie
  4. Agnieszka Włodarczyk: Wiek aktorki zdumiewa, wygląda o wiele młodziej
  5. Emilia Krakowska: Wiek aktorki zaskakuje, nie wygląda na swoje lata
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News