Anna Dymna - ile ma lat polska ikona? Mimo wieku wygląda świetnie

Anna Dymna - ile ma lat polska ikona? Mimo wieku wygląda świetnie Źródło: youtube.com/ WiedzaKsiegarza.pl

Anna Dymna - ile ma lat słynna aktorka? Szczyt jej kariery przypada na kilka dekad wstecz. Mimo metryki wciąż wygląda jednak olśniewająco, w jej oczach tli się dawny żar, a na twarzy prawie zawsze gości uśmiech. I choć życie wcale jej nie oszczędzało, to przez lata nauczyła się doceniać to, co ma.

Anna Dymna - ile ma lat? Jak przebiegała jej droga do kariery? Skąd czerpie motywacje i chęć do dalszego działania?

Niedawno mijało pięćdziesiąt lat od czasu, kiedy zadebiutowała w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w spektaklu "Wesele". Tam wcieliła się z rolę Isi i Chochoła, miało to miejsce dokładnie 27 marca 1969 roku. Z miejsca wszyscy zachwycili się jej urodą i talentem, wówczas Dymna była studentką pierwszego roku szkoły filmowej. Niedługo potem pokochały ją miliony widzów, ale zaskarbiła sobie również przychylność recenzentów.

 - Isia to sam czar, uroda, młodość, wdzięk - pisali krytycy w ówczesnych gazetach.

Anna Dymna - ile ma lat aktorka, która przez wielu uważana była za najpiękniejszą gwiazdę polskiej kinematografii?

Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku, i choć ma 68 lat to blask bije z jej wnętrza. Przez lata wypracowała w sobie optymizm i życie chwilą, nieoglądanie się na przykrości i niepowodzenia, z którymi musiała się mierzyć. Sama przyznaje, że aktorstwo było jej powołaniem, dzięki niemu mogła zrozumieć drugiego człowieka.

Teraz odnalazła swoje miejsce w Fundacji "Mimo Wszystko", gdzie może pomagać innym, choć nie byłaby w stanie zrezygnować z aktorstwa. Anna Dymna pogodziła się ze swoim wiekiem i jest wdzięczna, że mogła przeżyć tyle wspaniałych momentów. Jednak nie zwalnia tempa i wciąż działa.

 - Wczoraj przeczytałam, że moment śmierci jest momentem największej nadziei. Mam sześćdziesiąt pięć lat i nie wiem, ile jeszcze pożyję. Jedyną rzeczą, której możemy być pewni od urodzenia to to, że umrzemy. Po co więc się bać? Zresztą widziałam ludzi, którzy umierali uśmiechnięci - wyznała w wywiadzie dla Gali kilka lat temu.

  1. Klaudia Halejcio: Taniec z gwiazdami był dla niej szansą. Jak z niej skorzystała?
  2. Paweł Krucz: Instagram, ojciec, rodzina. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?
  3. Kim jest siostra Renaty Kaczoruk? Gwiazda niewiele o niej mówi
  4. Prowadzący "Koło fortuny" ma piękną partnerkę. Kim jest żona gwiazdora?
  5. Kaśka z Pierwszej Miłości - wszystko o najbardziej wyjątkowej postaci serialu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News