Anna Dymna przeszła ostatnio badania, które nie pozostawiają złudzeń. Niestety, zdiagnozowano u niej ciężką chorobę

Anna Dymna przeszła ostatnio badania, które nie pozostawiają złudzeń. Niestety, zdiagnozowano u niej ciężką chorobę Źródło: Wikimedia commons/Ja Fryta

Anna Dymna spotkała się właśnie z druzgocącą diagnozą. Niestety lekarze przekazali jej bardzo smutną wiadomość. Artystka będzie musiała teraz zmierzyć się z bardzo poważną chorobą.

Anna Dymna oprócz działalności aktorskiej zajmuje się działalnością społeczną i charytatywną - pomaga ludziom w potrzebie. Niestety, wygląda na to, że teraz będzie musiała pomóc samej sobie. Obiecywała zabrać się za swoje zdrowie, ale niestety - ciągłe odkładanie tego na później poskutkowało ciężką chorobą.

Anna Dymna zmaga się z poważną chorobą

Po badaniach krwi u aktorki wykryto u niej przewlekłą chorobę - hipoglikemię, czyli niedocukrzenie, które może grozić nawet śmiercią.

- Zażywam leki, po których źle się czuję. Z tą chorobą jest różnie. Chociaż człowiek się leczy, często nie da się jej powstrzymać - przyznaje zasłużona aktorka.

Hipoglikemia powoduje zaburzenia pracy mózgu, a może nawet doprowadzić do jego obumierania. Reakcją obronną mózgu jest dostarczanie większej dawki adrenaliny i szybsze wchłanianie glukozy do tkanek. Ponadto, aktorka przyznała się, że wróciła do dawnego nałogu - papierosów.

- Nie paliłam 14 lat. Walcząc o coś, co było dla mnie ważne, zdenerwowałam się, zapaliłam i tak poszło. Dziennie wypalam kilka cienkich papierosów - wyznaje Anna Dymna.

Mimo to, aktorka nie chce całkowicie rezygnować ze swojej działalności, choć zdaje sobie sprawę, że będzie musiała w pewnych aspektach odpuścić.

- Teraz będę już tylko podawać wodę młodszym, żeby to oni mogli biec dalej - przyznała aktorka.

Anna Dymna nie zamierza jednak rezygnować z urlopu, jak sama wyznała - potrzebuje w końcu odpoczynku. Aktorka zaplanowała 3-tygodniowe wczasy w czerwcu. Pierwsze dwa tygodnie spędzić ma nad morzem, gdzie wyciszy się, będzie podziwiać naturę i nadrobi kilka książek. W ostatnim tygodniu ma wrócić do swojego domu w okolicach Krakowa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W domu najlepiej odpoczywam, ale od czasu do czasu trzeba zmienić klimat, wyjechać, oderwać się. Kiedyś tego nie potrzebowałam, a teraz coraz bardziej - wyznała aktorka.

Dymna ma nadzieję, że urlop pozwoli jej w końcu zregenerować siły i przygotować się do walki z chorobą.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News