tło-ciemne-pdp2-kaczyński-kobieta
fot. flickr.com; publicdomanepictures.com
Jan Odyniec - 16 Kwietnia 2018

Nieznana przyjaciółka Kaczyńskiego. To u niej zapadają najważniejsze decyzje

Polski system polityczny jest w wielu aspektach zbudowany w sposób absurdalny. Do tego stopnia, że chociaż na najwyższych krajowych stanowiskach są prezydent i premier, powszechnie wiadomo, że większość decyzji podejmuje prezes partii rządzącej. Ostatnio jednak okazało się, że Jarosław Kaczyński nie jest w tym osamotniony.

Jak informują media, od pewnego czasu "główny ośrodek decyzyjny" PiS, a zatem także całej obecnej polskiej polityki coraz częściej przenosi się z ul. Nowogrodzkiej - gdzie znajduje się siedziba PiS - na ulicę Wilczą. To właśnie tam mieszka mało znana przyjaciółka szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Kim jest Anna Bielecka?

Właścicielka pracowni architektonicznej przy Wilczej 23 w Warszawie coraz częściej gości w swoim mieszkaniu całą śmietankę PiS. Mieszkanie znajduje się zresztą pod tym samym adresem. Media zainteresowały się nią, kiedy po raz pierwszy sfotografowano Jarosława Kaczyńskiego wchodzącego z bukietem róż do budynku. Anna Bielecka jest pierwszą żoną Czesława Bieleckiego, byłego posła AWS i kandydata PiS na prezydenta Warszawy w 2010 roku. Prócz Jarosława Kaczyńskiego u Anny Bieleckiej gościć mają także premier Mateusz Morawiecki czy były kandydat na premiera "rządu technicznego" wicepremier Piotr Gliński. Widywani są także profesorowie Krasnodębski i Legutko - reprezentujący PiS w Parlamencie Europejskim. Spośród "ludzi prezydenta", którzy odwiedzają pracownię, wymienić można ministra Krzysztofa Szczerskiego czy doradcę społecznego Andrzeja Zybertowicza. W odwiedziny przychodzą także były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, ambasador Andrzej Przyłębski czy kompozytor Michał Lorenc. To właśnie w gronie najważniejszych ludzi w polskiej polityce w mieszkaniu Anny Bieleckiej podejmowane jest wiele najważniejszych decyzji ostatnich miesięcy.

Nowy ośrodek decyzyjny PiS

Jak przekazują niektóre tytuły prasowe, w mieszaniu tajemniczej przyjaciółki prezesa miały być omawiane najważniejsze w ostatnim czasie sprawy polityczne. To tam zapadały decyzje o "odchudzeniu" rządu Morawieckiego. Tam także rozmawiano o ewentualnej kandydaturze Glińskiego na prezydenta. Anna Bielecka miała być świadkiem próby obsadzenia resortu dyplomacji przez prezydenckiego ministra Szczerskiego. U niej w mieszkaniu zapadła ponoć decyzja o obsadzeniu stanowiska prezesa TK przez sędzię Julię Przyłębską. Mieszkanie odwiedzają ludzie, których prezes uważa za godnych wysłuchania. Ich pomysły są potem wcielane w życie. To właśnie na Wilczej 23 odbywały się spotkania Polskiej Fundacji Narodowej i spółki "Solvere", która realizowała kampanię "Sprawiedliwe Sądy". Jak dowiedziały się media, spólnikiem Bieleckiej jest Piotr Walkowiak. To pełnomocnik ministra Glińskiego. Zajmuje się między innymi nadzorowaniem budowy Muzeum Historii Polski.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kaczyński otwarcie o homoseksualizmie. Będzie skandal?
  2. Kaczyński grozi palcem. "UWAŻAJCIE!"
  3. PiS się nie zatrzymuje! Wiadomo od kiedy będą wypłacać 300+
ZAMIANA
tusk_wstępTusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...Czytaj dalej
dudasieuczy4Duda ciągle się uczy? Zabawne słowa prezydenta podbijają internet [MEMY]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News