Anglicy o Polakach: Dobre jedzenie, ciężko pracują i ginęli w obronie naszego kraju (video)

Anglicy o Polakach: Dobre jedzenie, ciężko pracują i ginęli w obronie naszego kraju (video) Źródło: fot. pexels / publicdomainpictures / youtube

W sieci została opublikowana uliczna ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Londynu, która zbadała opinie Brytyjczyków na temat Polaków. Wśród pozytywów jakie cechują nasz naród i kulturę znalazły się m.in. dobre jedzenie i ciężka praca. Pojawiło się również przypomnienie, że nasi rodacy oddawali życie za wolność Brytyjczyków i całej Europy. 

Większość pytanych opiera swoją opinię o Polakach na podstawie polskich imigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii. Z tego też powodu najczęściej pojawiającymi się opiniami było m.in. to że ciężko pracujemy, jesteśmy przedsiębiorczy, a w naszych sklepach można znaleźć bardzo dobre jedzenie - szczególnie kiełbasy.

 - Umieją zaadaptować się otwierając własne biznesy - powiedział jeden z pytanych Brytyjczyków.

 - Dużo piją, dużo się biją ale ciężko pracują - powiedziała z kolei inna kobieta.

Pojawił się również głos przypominający, że to właśnie Polacy oddawali życie za wolność nie tylko Brytyjczyków ale wszystkich europejskich narodów, które walczyły z Niemcami podczas II Wojny Światowej.

 - Jeśli chodzi o Polaków to o czym często się zapomina to to, że byli prawdziwymi bohaterami w wojnie z Niemcami. Oni oddali życie za nasz kraj, a nie brali nawet udziału w paradzie zwycięzców. Oddawali swoje życie, dlaczego nie mieliby tu pracować? - przypomniał jeden z biorących udział w ankiecie.

https://www.youtube.com/watch?v=nsw1sU7co1A

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh Następny artykuł