Po dosyć zaskakującym meczu z Islandią reprezentacja Anglii odpadła z turnieju. Emocje na Wyspach są z tego powodu ogromne i wszyscy szukają winnych. Jeden z angielskich dziennikarzy sportowych – w kontekście Brexitu – obwinił polskich imigrantów za porażki Anglii na EURO 2016. Czy to odniesienie do nagonki na Polaków po Brexicie? 

Po niespodziewanym zwycięstwie Islandii w meczu z Anglią na Wyspach rozpoczęło się szukanie winnych złej kondycji angielskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Jedni obwiniają trenera, drudzy piłkarzy, jeszcze inni cały angielski zespół, który nie docenił islandzkiej drużyny.

Jednak jeden z dziennikarzy sportowych, Paul Danhar, doszedł do dosyć oryginalnego wniosku. Brytyjczyk za porażkę swojej drużyny ironicznie obwinił Polaków, którzy na Wyspach są obwiniani niemal za wszystkie problemy związane z imigracją.

 – Anglia została wykopana z Mistrzostw Europy przez Islandię i myślę, że to całkiem jasne, kto za to odpowiada…. Polska – napisał na jednym z portali społecznościowych dziennikarz BBC.

Część osób widzi we wpisie odniesienie do nagonki na Polaków po Brexicie. Zwolennicy Brexitu o niemal wszystko obwiniali Polaków.

fot. twitter
fot. twitter

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: twitter

...

Zobacz również