Angela Merkel nieoczekiwanie przyjedzie do Polski rozmawiać z Mateuszem Morawieckim. Wizyta została już oficjalnie potwierdzona i odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Angela Merkel już niejednokrotnie wypowiadała się negatywnie o polskiej polityce prowadzonej przez rząd PiS. Kanclerz Niemiec krytykowała zarówno niechęć polskiej władzy odnośnie do przyjmowania uchodźców, jak i reformy wprowadzane w naszym kraju. Dla wielu osób jasne było, że PiS nie zamierza się liczyć ze zdaniem naszych zachodnich sąsiadów. Jednak teraz nieoczekiwanie ogłoszono spotkanie polskiego i niemieckiego rządu w Warszawie.

Angela Merkel przyjedzie do Polski

Spotkanie Mateusza Morawieckiego i Angeli Merkel zostało dzisiaj potwierdzone przez Jacka Czaputowicza w Luksemburgu. Minister rozmawiał na ten temat z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem. Czaputowicz zaznaczył jednocześnie, że spotkanie zostanie poprowadzone przez szefów naszych rządów.

– Liczymy na dobre rozmowy i zacieśnianie współpracy – stwierdził szef MSZ.

Jednocześnie zaznaczono, że kontakty polsko-niemieckie nie ucierpią ze względu na wyniki wyborów, które niedawno odbyły się w Bawarii. Dla przypomnienia partia CSU, która jest siostrzanym ugrupowaniem Angeli Merkel, wygrała te wybory, jednak straciła kluczową bezwzględną większość.

W Internecie i mediach trwają właśnie spekulacje dotyczące tematów poruszanych podczas spotkania. Jak na razie nie otrzymaliśmy żadnych potwierdzonych informacji, a cała akcja skryta jest pod płaszczem tajemnicy. Wielu Polaków zastanawia się, co było powodem tak nagłej i nieoczekiwanej decyzji podjętej zarówno przez polski rząd, jak i niemiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

Zapewne w najbliższych dniach zostaną przedstawione dokładne informacje odnośnie do tego, czego będzie dotyczyć spotkanie. Jak na razie pozostaje nam jedynie czekać na wypowiedź polskich lub zagranicznych polityków w tej sprawie. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie będzie to zwykłe spotkanie, tylko twarde rozmowy odnoszące się zapewne zarówno do naszej polityki wewnętrznej, jak i może przyszłości całej wspólnoty, jaką jest Unia Europejska. Opcji jest wiele, a z każdą chwilą pojawiają się kolejne możliwe scenariusze.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczny apel gwiazdora disco polo. Błaga o pomoc dla malutkich kotków
  2. Jak zorganizować domówkę? 10 sposobów na dobrą zabawę
  3. To ona jest najbliżej Kaczyńskiego! Wiemy kim jest pani Halinka
  4. Aż się robi jej żal! Beata Szydło bezlitośnie zmiażdżona
  5. Co za żenada! Polityk PiS atakuje piosenką disco polo, wyborcy uciekają

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

źródło: wgospodarce.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.