Krystyna Janda ujawniła treść listu, który Wajda dał jej przed śmiercią. Wstrząsająca treść

Krystyna Janda ujawniła treść listu, który Wajda dał jej przed śmiercią. Wstrząsająca treść

Andrzej Wajda był jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów, który nakręcił kultowe już obrazy z udziałem najlepszych krajowych aktorów. Swoim wspomnieniem związanym z artystą podzieliła się właśnie z fanami Krystyna Janda. Opublikowała ona list, który otrzymała od Wajdy na miesiąc przed jego śmiercią.

Janda pozostaje w ostatnim czasie niezwykle aktywna na portalach społecznościowych. Aktorka zaangażowała się bowiem w działalność społeczną i aktywizm polityczny, stanowczo przeciwstawiając się obecnym władzom z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Wajda we wspomnieniach Jandy

Tym razem gwiazda zdecydowała się jednak pokazać obserwującym ją internautom naprawdę osobistą pamiątkę. Jest to list, który otrzymała od Andrzeja Wajdy. Warto przypomnieć, że artyści współpracowali przy tworzeniu filmu "Człowiek z marmuru". - Krystyno Droga, zagapiłem się na chwilę, a tu już 40-ta rocznica naszego spotkania w filmie "Człowiek z marmuru" stoi we drzwiach! Cieszy mnie najbardziej to, że Twoja energia włożona w postać Agnieszki była tylko zapowiedzią tego, co miałaś do powiedzenia, a gest Kozakiewicza wobec TVP został Ci i służy nadal w słusznej sprawie naszego pojęcia Demokracji - pisał poruszony Wajda. - Skończyłem "Powidoki" i rozglądam się za następnym filmem, może masz coś dla mnie? To prawda, podpieram chodzikiem, ale stoję na własnych nogach, nie mówiąc o własnej głowie. Pozdrawiam cię z całym sercem na nasze 40-lecie i jestem szczęśliwy, że los pozwolił mi na to spotkanie - dodał także reżyser.

Reakcja fanów na wzruszający post aktorki

Dla Krystyny Jandy list bez wątpienia pozostaje niezwykle wzruszającą i cenną pamiątką. Fani bardzo ucieszyli się więc, że artystka zdecydowała się z nimi podzielić tak osobistym, intymnym wspomnieniem. Jednocześnie są jednak wstrząśnięci faktem, iż na tak krótki czas przed śmiercią w Wajdzie było jeszcze tyle chęci życia i tworzenia, których ostatecznie nie było mu dane wykorzystać. Andrzej Wajda Fot. Instagram/Krystyna Janda Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News