Tak dzisiaj w 8 rocznicę śmierci wygląda grób Andrzeja Leppera. Wzruszające zdjęcia

Tak dzisiaj w 8 rocznicę śmierci wygląda grób Andrzeja Leppera. Wzruszające zdjęcia Źródło: YouTube/ eMisjaTv

Andrzej Lepper zmarł dokładnie 8 lat temu. Ta niespodziewana śmierć wciąż wywołuje wielkie emocje - nie wszyscy zgadzają się z oficjalnym wyjaśnieniem o samobójstwie. W każdą rocznicę ludzie ci odwiedzają cmentarz, na którym Lepper został pochowany, by upamiętnić polityka.

Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 w biurze Samoobrony w Warszawie. Niespodziewana wiadomość o śmierci polityka błyskawicznie obiegła media. Choć informowano, iż szef Samoobrony powiesił się, nie wszyscy uwierzyli w to wyjaśnienie. Zdaniem prowadzących śledztwo służb Lepper popełnił samobójstwo wskutek depresji. Równolegle powstaje wiele innych teorii. Podejrzenia, że były wicepremier został zamordowany, nie gasną nawet po ośmiu latach od jego śmierci.

Andrzej Lepper zmarł osiem lat temu. Grób licznie odwiedzany

Andrzej Lepper został pochowany na niewielkim cmentarzu w Krupach, w województwie zachodniopomorskim, 11 sierpnia 2011 roku. Uroczystość miała charakter państwowy i wzięli w niej udział m.in. były prezydent Lech Wałęsa czy ambasador Białorusi. W każdą rocznicę śmierci wicepremiera jego grób odwiedzany jest przez wielu ludzi z całej Polski - pamięć o ekscentrycznym polityku nie gaśnie.

Na schludnym, ciemnym pomniku stoją niedawno położone znicze i świeże kwiaty. Jeden z dużych bukietów został dodatkowo okraszony patriotycznym szalikiem z napisem "Polska". Dodatkowo, by upamiętnić służbę Leppera dla kraju, na grobowcu położono biało-czerwoną flagę. Grób jest zadbany, czysty - widać, że jest często odwiedzany.

Śmierć Leppera jest dla wielu podejrzana. To było zabójstwo?

Wiele z osób kultywujących pamięć o Lepperze uważa, że wicepremier nie popełnił samobójstwa. W ósmą rocznicę jego śmierci Piotr Tymochowicz napisał na Facebooku:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


- (...) Podczas naszej ostatniej rozmowy powiedział mi: " Piotrze tym razem czuję, że chcą mnie zabić " Kilka godzin później nie żył !!! (...).

Także dziennikarz Wojciech Smuliński uważa, że Lepper miał posiadać niebezpieczną wiedzę, która mogłaby zrujnować wysoko postawionych polityków. Działacze Samoobrony zeznawali, że polityk nie miał powodów, by popełnić samobójstwo. Takie głosy wzmacniają podejrzenia, że ze śmiercią Andrzeja Leppera związana jest jeszcze jakaś tajemnica.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak wygląda grób Pawła Adamowicza już 7 miesięcy po pogrzebie. Niewiarygodne

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

- Czy człowiek, który zdobył szczyty władzy, skończył jako zdesperowany samobójca? (…) Czy rozwiązaniem zagadki jego tajemniczej śmierci są niejasne interesy, które próbował prowadzić? A może wszedł w posiadanie informacji, które nigdy nie miały trafić w jego ręce? - zastanawiał się Tomasz Sekielski, dziennikarz i twórca słynnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Aktor "Ojca Mateusza" wyjawił, że jest gejem! Opublikował poruszający wpis
  3. Psy leżały na torach, zbliżał się do nich pociąg. Mężczyzna stał z boku i wszystko nagrywał
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News