Andrzej Duda traci poparcie i wiarygodność wśród Polaków. Teraz Rzeczpospolita podała przeciek, który pokazuje, że prezydent ma plan na wojnę z PiS.

Według przecieku podanego przez Rzeczpospolitą prezydent Andrzej Duda już niedługo może wejść  w czynny konflikt z partią rządzącą. Wszystko za sprawą nowej ordynacji do Parlamentu Europejskiego.

Wedle podanych informacji prezydent rozważa zawetowanie ordynacji, która została już przyjęta przez Senat. O taki krok ze strony Dudy wnosili przedstawiciele Kukiz’15, PSL, Partii Razem, Prawicy Rzeczypospolitej oraz Klubu Jagiellońskiego. Jednak informator ostrzega prezydenta przed możliwymi konsekwencjami.

Andrzej Duda rusza na wojnę z PiS?

Informator, na którego powołuje się Rzeczpospolita, jest osobą z bliskiego otoczenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W swojej wypowiedzi ostrzega on prezydenta przed zawetowaniem ordynacji do PE, mówiąc, że ta decyzja może mieć wpływ na dalszą współpracę. Szczególnie podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku.

– Potencjalne weto będzie mieć duże konsekwencje dla klimatu dalszych relacji z obozem Zjednoczonej Prawicy w kontekście kampanii prezydenckiej w 2020 roku – mówi informator w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Dodaje również, że teraz PiS nie ma ochoty ani czasu na podobną sytuację jaka miała miejsce w ubiegłym roku podczas zawetowania przez prezydenta ustaw o sądach. Według wielu może być to swego rodzaju zemsta ze strony prezydenta za fiasko związane z referendum konstytucyjnym.

Pojawiają się również głosy, że tym, co może powstrzymać prezydenta przed decyzją o wecie jest jego sytuacja rodzinna. Od pewnego czasu pojawiają się plotki o kryzysie w jego małżeństwie. Według mediów Agata Duda miała postawić swojemu mężowi ultimatum – wyprowadzi się od niego, jeżeli ten postanowi startować na drugą kadencję. Plotek nie hamują chłodne postawy zarówno żony Andrzeja Dudy jak i jego córki.

Ile dzieci ma Andrzej Duda?

Prezydent wraz ze swoją małżonką mają jedną córkę imieniem Kinga. Jest ona młodą i bardzo obiecującą studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziewczyna ukończyła się właśnie 4 rok swoich studiów, co jeszcze bardziej przybliża ją, aby pójść w ślady ojca.

Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]

PRZECZYTAJ: Przyjaciółka Leppera po 7 latach przerywa milczenie! Polaków wbiło w ziemię

PRZECZYTAJ: W końcu! Sąd ujawni, czy Kaczyński kazał lądować w Smoleńsku

PRZECZYTAJ: Jarosław Kaczyński przyłapany z tajemniczą kobietą! Znamy jej tożsamość

10 niezwykle wpływowych polityków, którzy nigdy nie wzięli ślubu [ZDJĘCIA]

źródło: dorzeczy.pl

Zobacz również