Od początku kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, opozycja zarzucała mu, że nie jest prezydentem samodzielnym. – Podpisuje wszystko, co mu podsuną, to notariusz, a nie prezydent – można było usłyszeć na marszach KOD.

Okazuje się, że to nie do końca prawda. Duda posprzeczał się bowiem ostatnio z kilkoma ministrami PiS. Co więcej, pojawiła się nawet zawoalowana groźba zawetowania ustawy przygotowywanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pierwsze niesnaski pojawiły się, kiedy minister Macierewicz powiedział, że Egipt sprzedał Rosji Mistrale „za jednego dolara”. Wypowiedź szefa MON nie miała wiele wspólnego z prawdą, co nie umknęło prezydentowi.

Mam swoją wiedzę na ten temat – odmienną niż ta, którą ma minister – skomentował Duda.

Co ciekawe, choć Macierewicz bazował na fałszywych informacjach rosyjskich trolli internetowych, co zresztą szybko wychwyciły media, minister Waszczykowski postanowił stanąć po stronie szefa MON, a nie prezydenta.

Może ta informacja nie dotarła do prezydenta – mówił minister spraw zagranicznych.

Blisko konfliktu z prezydentem Andrzejem Dudą jest także minister edukacji Anna Zalewska. Ze słów Dudy wynika, że jest on dość sceptycznie nastawiony do planowanej drastycznej reformy szkolnictwa. W piątek nawoływał, żeby rząd zwrócił  uwagę na głosy nauczycieli, uczniów, rodziców samorządowców.

– Jeśli nie zostaną uwzględnione, to będę się zastanawiał jak przyjdzie do mnie ustawa – podkreślił prezydent.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również