Andrzej Duda w konflikcie z rządem. Grozi zawetowaniem ustawy

Andrzej Duda w konflikcie z rządem. Grozi zawetowaniem ustawy

Od początku kadencji prezydenta Andrzeja Dudy, opozycja zarzucała mu, że nie jest prezydentem samodzielnym. - Podpisuje wszystko, co mu podsuną, to notariusz, a nie prezydent - można było usłyszeć na marszach KOD.

Okazuje się, że to nie do końca prawda. Duda posprzeczał się bowiem ostatnio z kilkoma ministrami PiS. Co więcej, pojawiła się nawet zawoalowana groźba zawetowania ustawy przygotowywanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pierwsze niesnaski pojawiły się, kiedy minister Macierewicz powiedział, że Egipt sprzedał Rosji Mistrale "za jednego dolara". Wypowiedź szefa MON nie miała wiele wspólnego z prawdą, co nie umknęło prezydentowi.

- Mam swoją wiedzę na ten temat - odmienną niż ta, którą ma minister - skomentował Duda.

Co ciekawe, choć Macierewicz bazował na fałszywych informacjach rosyjskich trolli internetowych, co zresztą szybko wychwyciły media, minister Waszczykowski postanowił stanąć po stronie szefa MON, a nie prezydenta.

- Może ta informacja nie dotarła do prezydenta - mówił minister spraw zagranicznych.

Blisko konfliktu z prezydentem Andrzejem Dudą jest także minister edukacji Anna Zalewska. Ze słów Dudy wynika, że jest on dość sceptycznie nastawiony do planowanej drastycznej reformy szkolnictwa. W piątek nawoływał, żeby rząd zwrócił  uwagę na głosy nauczycieli, uczniów, rodziców samorządowców.

- Jeśli nie zostaną uwzględnione, to będę się zastanawiał jak przyjdzie do mnie ustawa - podkreślił prezydent.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł