Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu?! Zarzuty są miażdżące

Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu?! Zarzuty są miażdżące

Oskarżenia wobec prezydenta jeszcze nigdy nie były tak liczne. Nigdy też nie mówiono o nich tak głośno. Właśnie teraz, gdy ustawowo zmieniono skład Sądu Najwyższego i usunięto ponad 20 sędziów, głosy o niekonstytucyjnych działaniach prezydenta słychać coraz bardziej. Zarzuty są poważne - czy Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu?!

O co oskarżany jest prezydent Andrzej Duda? Lista zarzutów jest naprawdę długa. Jako pierwsze należy wymienić ustanowienie stanowiska „pełniącego obowiązki prezesa Trybunału Konstytucyjnego”. Stanowisko powierzył Julii Przyłębskiej, a następnie namaścił ją na fotel prezesa TK, również bez zachowania wymaganych procedur. Promował i podpisał łamiące konstytucję ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Złamał w ten sposób wyznaczone w konstytucji zasady wyboru KRS oraz skrócił (konstytucyjnie nieskracalną) kadencję I prezes Sądu Najwyższego.

Andrzej Duda nie wie co podpisuje? Polacy nie mają wątpliwości

Kolejne zarzuty wobec Andrzeja Dudy to jego "potulność" w podpisywaniu ustaw podsuwanych mu pod nos przez obecny rząd. Jako prezydent powinien chronić konstytucji, tymczasem wyraźnie łamał jej zasady wprowadzając wątpliwej poprawności ustawy. Chodzi między innymi o ustawę o IPN oraz nowelizację dającą służbom specjalnym większe uprawnienia do inwigilacji obywateli. Godzi to w podstawowe zasady wolności obywatelskiej, określone w konstytucji. Nie zareagował na łamanie przez Beatę Szydło ustawy zasadniczej, a także z jego decyzji nie doszło do zaprzysiężenia w 2015 roku legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zamiast tego pod osłoną nocy oddał ich miejsca dublerom podstawionym przez partię Prawa i Sprawiedliwości. Obecnego prezydenta można lubić lub nie, jednak wszystkie powyższe fakty są zdecydowanie przeciwko niemu. Ku postawieniu Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu jest jak widać wiele powodów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. "Dobra zmiana" u Rydzyka. PiS płaci za jego catering i reklamę
  2. Wałęsa grozi Kaczyńskiemu: "Ty tchórzu"!
  3. Kancelaria Sejmu przekroczyła granice absurdu. Wynajmą namiot za milion złotych bez przetargu
Następny artykuł