Desperacki krok Andrzeja Dudy! Wysłał depesze do wszystkich państw

Desperacki krok Andrzeja Dudy! Wysłał depesze do wszystkich państw Źródło: Fot. YouTube/TVP Info

Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Andrzej Duda zdecydował się na niezwykle zaskakujący krok, który podzielił światową opinię publiczną. Prezydent wysłał specjalną depeszę do przywódców wszystkich krajów, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Działania głowy państwa już dziś nazywane są złośliwie desperackimi.

Święto niepodległości już w niedzielę. Andrzej Duda przygotowuje się obecnie do tegorocznych obchodów. Przyznać trzeba, że będą one naprawdę szczególne - nasz kraj odzyskał wolność i suwerenność 100 lat temu. Wokół obchodów uroczystości narasta jednak coraz więcej kontrowersji, które mogą zaburzać radość władz oraz obywateli. Największe emocje niezmiennie wyzwala pochód, który przejdzie ulicami Warszawy i będzie zabezpieczany przez krajowe wojsko. Spodziewać się można, że poza przedstawicielami władz państwowych pojawią się na nim także przedstawiciele środowisk nacjonalistycznych, którzy zazwyczaj tego dnia organizowali Marsz Niepodległości. Istnieje więc niestety wysokie prawdopodobieństwo, że na stołecznych ulicach dojdzie do zamieszek, czy nawet poważnych starć.

Święto Niepodległości już jutro. Andrzej Duda wykonał nieoczekiwany krok. Co zawierała prezydencka depesza?

Prezydent Duda zdaje się jednak podchodzić do sprawy z zaskakująco dużym spokojem. Jako że sprawa jest już omawiana w dość krytycznym tonie przez światową opinię publiczną, głowa państwa zdecydowała się do niej zwrócić. Polityk wysłał specjalną depeszę do przywódców krajów, z którymi Polska utrzymuje kontakty dyplomatyczne, do sekretarzy generalnych NATO i ONZ, a także przewodniczącego Rady Europejskiej. Wiadomość ma nawiązywać do tej, którą Józef Piłsudski wystosował 11 listopada 2018 roku, aby obwieścić światu odrodzenie się państwa polskiego. - Mam zaszczyt notyfikować, że w dniu 11 listopada 2018 roku Rzeczpospolita Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Dzień ten świętujemy w Polsce z dumą i radością, przekonani, że jako Polacy tworzymy wspólnotę, której niepodległe państwo jest wartościowym podmiotem społeczności międzynarodowej - napisał Duda. - Rzeczpospolita Polska działa na rzecz pokojowej współpracy między państwami, opartej na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego, równości, solidarności i wzajemnego szacunku. (...) Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia od Narodu Polskiego - dodał oficjalnie wyraźnie dumny prezydent.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co Polacy sądzą o działaniach Andrzeja Dudy?

Działania głowy państwa nie zostały jednak pozytywnie odebrane przez wszystkich obywateli. Niektórzy sugerowali bowiem, że w obliczu ogromnych kontrowersji wokół sytuacji wewnętrznej w naszym kraju, Andrzej Duda bał się, iż wiele krajów nie zdecyduje się razem z Polakami świętować setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Sam prezydent nie odniósł się oczywiście do podobnych przypuszczeń.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Politycy PiS bezczelnie nabijają się z problemów obywateli! Będziecie wściekli
  2. Znaki zodiaku i ich największe problemy. Jak je naprawić?
  3. Ojciec Rydzyk ZNOWU szantażuje Kaczyńskiego! Prezesowi PiS wali się grunt pod nogami
  4. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  5. Znamy plan Marszu, jest żenujący. Andrzej Duda zakpił z Polaków
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News