Andrzej Duda stracił wszystko. Polityczna kariera wisi na włosku

Andrzej Duda stracił wszystko. Polityczna kariera wisi na włosku

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie trzy lata temu. Polityk wie, że od tego czasu w oczach wyborców ponosi porażkę za porażką. Potwierdza to ostatni sondaż, w którym aż połowa ankietowanych stwierdza, że  Duda nie wywiązuje się dobrze z przysięgi prezydenckiej. Wygląda na to, że prezydent stracił zaufanie wyborców, co jest najważniejsze dla polityka. 

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem" - taką przysięgę złożył 6 sierpnia 2015 roku Duda. Czy według Polaków prezydent dotrzymał złożonej przysięgi?

Andrzej Duda stracił zaufanie wyborców

Jak wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl, aż połowa ankietowanych stwierdza, że Andrzej Duda nie wywiązuje się dobrze z przysięgi prezydenckiej złożonej 6 sierpnia 2015 roku. Tylko 26% badanych przyznaje, że prezydent wywiązuje się z przysięgi. Prawie co czwarty ankietowany nie potrafi podać jednoznacznej odpowiedzi. - Częściej przekonane o tym, że Andrzej Duda nie wywiązuje się z przysięgi prezydenckiej, są osoby mające powyżej 50 lat (60 proc.), ankietowani o wykształceniu wyższym (52 proc.) oraz respondenci z miast liczących powyżej 200 tysięcy mieszkańców (57 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research w rozmowie z "Rzeczpospolitą. Czy Andrzej Duda wygra następne wybory? Niewątpliwie polityk, który traci zaufanie wyborców, traci wszystko. Wynik ostatniego sondażu nie jest dla niego dobrą wróżbą. Wygląda więc na to, że jego polityczna kariera wisi na włosku.

PRZECZYTAJ: Jarosław Kaczyński będzie wściekły. Ujawniono jego prywatne SMS-y

PRZECZYTAJ: Fakt oskarża b. senatora PO! Kokaina i przemoc domowa

PRZECZYTAJ: Hodowca pozbył się 5-miesięcznego szczeniaka. Powód Cię bardzo oburzy

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News