Andrzej Duda ma powody do obaw. Na stronie RP pojawił się właśnie oficjalny sondaż

Andrzej Duda ma powody do obaw. Na stronie RP pojawił się właśnie oficjalny sondaż

Andrzej Duda, zostając Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej w 2015 roku pokazał, że ma wielkie polityczne aspiracje i potrafi sobie zjednać wyborców. Okres jego kadencji zbliża się jednak powoli ku końcowi, a sam prezydent - jak wynika z najnowszego sondażu - ma poważne powodu do niepokoju.

Andrzej Duda pokazał się na scenie politycznej, gdy jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości, nominowany przez Jarosława Kaczyńskiego, stanął w szranki w pojedynku o fotel prezydencki z Bronisławem Komorowskim. W obliczu ocenianych przez większość jako fatalne rządów prezydenta Komorowskiego, udało mu się uzyskać kredyt zaufania od głosujących Polaków. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie portalu rp.pl w dniach 22-23 stycznia 2019 roku, aż 43,2 proc. ankietowanych ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy negatywnie. Przeciwne zdanie ma 37,2 proc., z kolei nieco ponad 19 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Andrzej Duda ma powody do obaw?

Od chwili, gdy Jarosław Kaczyński zakomunikował, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do wyborów prezydenckich w 2020 roku będzie Andrzej Duda, stało się oczywiste, że prezydent będzie miał wsparcie znacznej części koalicji rządzącej. Jednak z opublikowanego niedawno sondażu wynika, że ranking zaufania dla obecnego prezydenta jest o wiele bardziej niekorzystny niż jeszcze kilka miesięcy temu.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: Z tego wynika, że coraz więcej osób ma pewne wątpliwości, co do działań i skuteczności Andrzeja Dudy, który do tej pory, zyskiwał bardzo dobre wyniki sondażowe i znajdował się na szczycie list zaufania społecznego. Okazuje się, że ci sami zdają się dzisiaj czuć zawiedzeni jego działalnością. Od pewnego czasu zauważalny jest spadek w sondażowych wynikach prezydenta, co wynika również z przeprowadzonego przez CBOS w grudniu sondażu. Można zauważyć, że rozpoczął się on mniej więcej w okresie podjęcia decyzji o dwóch słynnych wetach prezydenta. Jedno z nich dotyczyło ustawy o Sądzie Najwyższym. Decyzja o zawetowaniu tej ustawy pojawiła się - jak poinformował rzecznik prezydenta - po niemal godzinnej rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Z przeprowadzonego w grudniu sondażu przez CBOS, prezydent Andrzej Duda cieszy poparciem 62 proc. badanych. Jest to spadek o 5 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania.

Wybory coraz bliżej. Pomysły na kampanie

W obecnej sytuacji prezydent Andrzej Duda może mieć poważne obawy o swoją pozycję na scenie politycznej. Nie znamy jeszcze oficjalnych kandydatów, jednak chodzą już słuchy o powrocie Donalda Tuska, który po udanym dla siebie przesłuchaniu przed komisją śledczą ds. Amber Gold miałby wrócić do polskiej polityki. Sondaż dla rp.pl został przeprowadzony na grupie 800 Polaków. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Nagłe spotkanie PiS Kaczyńskiego. Macierewicz wezwany na dywanik
  2. Nowy Jork: Aborcja legalna w 9 miesiącu ciąży
  3. Świat dowiedział się o materiale Superwizjera o polskim mięsie. I jest źle
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News