Duda występuje przeciw PiS. Zapowiedział spotkanie i sojusz z opozycją

Duda występuje przeciw PiS. Zapowiedział spotkanie i sojusz z opozycją Źródło:

Duda podjął przełomową decyzję. Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej oddala się od prezydenta RP. W obawie o kolejną kadencję, Andrzej Duda zdecydował się znaleźć nowego sojusznika. Już w poniedziałek podejmie rozmowy z politykami opozycji!

Nikt się tego nie spodziewał, a z całą pewnością nie przewidywali tego politycy PiS, którzy do tej pory ściśle współpracowali z prezydentem Polski. Ten powoli jednak odwraca się od partii, z której startował w trakcie wyborów. Ciągłe zamieszki, protesty i demonstracje najwyraźniej dały mu do myślenia. Teraz, podczas gdy Prawo i Sprawiedliwość próbuje przepchnąć nową ordynację wyborczą dla nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, Duda postanowił podjąć rozmowy z opozycją.

Duda zawiązuje sojusz z opozycją! Kaczyński będzie wściekły

Opozycja w ubiegłym tygodniu zaapelowała o zawetowanie nowej ordynacji. To właśnie na ten apel zareagował prezydent. W poniedziałek zamierza spotkać się z przedstawicielami Kukiz'15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy RP. Do tej pory przyznał, że "mocno skłania się ku zablokowaniu propozycji autorstwa PiS". Ta wypowiedź świadczy o wyraźnym buncie przeciwko partii Jarosława Kaczyńskiego. Nowa ordynacja może zagrozić wszystkim, którzy chcą próbować startować do Parlamentu Europejskiego spoza Prawa i Sprawiedliwości. Zasada wybierania co najmniej 3 posłów z każdego okręgu wyborczego całkowicie zamknęłaby furtkę opozycji - nawet Platformie Obywatelskiej, która od lat jest największą partią opozycyjną kraju. Wyborcy są jednak przekonani, że nawet ten czyn prezydenta nie wystarczy, by odkupić "poprzednie winy i łamanie konstytucji". - Lizusostwo nie uchroni cie przed Trybunałem Stanu!!! - grzmią komentujący. - Omówi, a potem zrobi co mu każe Kaczyński - dopowiada kolejna osoba.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann będzie klękać?! Upokarzający atak na posłankę PiS
  2. PiS chce podatku od singli! Prezes Kaczyński utonie w długach
  3. Amerykańskie media ujawniają. Stan zdrowia Kaczyńskiego jest tragiczny
  4. Pies należący do księdza umierał w męczarniach przed kościołem. Nikt nie reagował
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News