Andrzej Duda znowu wywołał skandal. Kilka dni temu pod Pałacem Prezydenckim protestowali wściekli policjanci, a już pojawiła się nowa demonstracja. Tym razem jednak prezydenta powstrzymać chcą wszyscy, on jednak mimo wszystko nie poddaje się presji i wykonuje swój plan. 

Andrzej Duda w ostatnim czasie nie cieszy się popularnością i sympatią Polaków. Wciąż słychać kolejne głosy oskarżające go o różnego rodzaju uchybienia, publikowane są kolejne jego wpadki oraz wypowiedzi, które nigdy nie powinny paść w przestrzeni publicznej. Żywo komentowane są również publikowane przez niego zdjęcia i wpisy na portalach społecznościowych.

Dopiero co zakończył się protest policjantów, którzy pod Pałacem Prezydenckim żądali wyższych pensji i zmian w systemie emerytalnym, a już pojawili się nowi demonstranci. Tym razem jednak sprawa jest o wiele poważniejsza i dotyczy losów całego kraju. Polacy chcą, by Duda się ugiął i odpuścił, ten ich ignoruje i twardo wykonuje plan.

 Głośne protesty pod Pałacem Prezydenckim

Pod Pałacem Prezydenckim właśnie zgromadzili się ludzie sprzeciwiający się przyjęciu przez prezydenta ślubowania od sędziów do izb Sądu Najwyższego.

– Hańba! Zdrajca ojczyzny! – takie głosy słyszały wszystkie osoby wchodzące do Pałacu.

Sytuację skomentował sędzia Marcin Łochowski, który otwarcie przyznał, iż „nie czuje się z tym komfortowo”, ale jednocześnie nie widzi żadnych przeszkód prawnych, by odebrać decyzję z rąk prezydenta.

Na miejscu obecny był również prawnik Antoni Bojańczyk z UW, który usłyszał publicznie, iż jest „przestępcą”. Jego odpowiedź była jasna – „spotkamy się w sądzie”.

Andrzej Duda przyjmie kontrowersyjne ślubowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektów

Andrzej Duda przyjąć ma ślubowanie od 28 sędziów Sądu Najwyższego, których kandydatury zostały mu wskazane przez Krajową Radę Sądownictwa. Naczelny Sąd Administracyjny z początkiem tygodnia wydał postanowienie o wstrzymywaniu wykonania uchwały KRS o powołaniu to Izby Cywilnej, jednak uchwały mimo wszystko zostały przekazane prezydentowi.

W ubiegłym tygodniu sprawę komentował także szef KRS Leszek Mazur, który oznajmił, iż KRS nie będzie miało wyboru i będzie musiało podporządkować się decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Andrzej Duda sprawy dziś głośno nie komentował sprawy, nie wyszedł nawet z budynku, by porozmawiać z protestującymi lub z mediami. Obserwatorzy życia politycznego określają jego zachowanie jako bezsprzeczne wykonywanie określonego z góry planu, który nie zakłada zwracania uwagi na protesty.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Andrzej Duda znalazł sposób na UE. Załatwi sprawę ekspresowo
  2. 500 plus nie trafi do rodzin! Państwo jest bezradne
  3. Morawiecki odpłynął! Na Kasprowym naprawdę to powiedział

Andrzej Duda w Białym Domu. Internauci nie mogli przepuścić takiej okazji [MEMY]

Zobacz również