Andrzej Duda jest skończony! Wskazano następcę
Patryk Przybyłowski - 4 Września 2018

Andrzej Duda jest skończony! Wskazano następcę

Andrzej Duda prawdopodobnie wkroczył w najtrudniejszy moment swojej kadencji. Prezydent cały czas znajduje się pod ostrzałem opinii publicznej ze względu na swoje kontrowersyjne decyzje i przeróżne wpadki. Jeden z autorytetów środowiska politycznego wieszczy rychły koniec prezydenta. 

Andrzej Duda jest coraz częściej krytykowany nie tylko przez zwykłych obywateli, ale też przez coraz liczniejszą rzeszę środowisk eksperckich. Nie tak dawno temu prezydenta skrytykowali prawnicy, a teraz o sytuacji Andrzeja Dudy zadecydowała się wypowiedzieć słynna socjolożka.

Andrzej Duda w ogniu krytyki

W jednym z najnowszych wydań programu "Kropka nad i" Monika Olejnik rozmawiała z prof. Jadwigą Staniszkis. W obliczu komentarzy odnoszących się do ostatnich wydarzeń politycznych nie mogło zabraknąć kilku chwil poświęconych prezydentowi. - Prezydent Duda lubi deklamować, zawieszać głos, ale myślę, że jest odpowiedzialny za łamanie demokracji, bo jego podpis finalizował proces niszczenia państwa. Kiedyś będzie za to odpowiadał, na pewno - w ostrych słowach Staniszkis skrytykowała Andrzeja Dudę. Profesor postawiła również bardzo śmiałą tezę, w której porównała postawę prezydenta do czasów bolszewizmu. - Politycy UE i "wschodni" są zszokowani tym, co dzieje się w Polsce. Ludzie starsi rozpoznają elementy bolszewickie w polityce rządu. Prezydent jest już trochę bojkotowany, a będzie jeszcze gorzej - podkreśliła.

"Byłby lepszym kandydatem niż Andrzej Duda"

Prof. Staniszkis twierdzi, że polityczny koniec Andrzeja Dudy jest już blisko. Według niej, prezydent spełnił swoje zadanie, które dostał od partii i nie jest jej już więcej potrzebny. Jako poważną alternatywę dla obecnego prezydenta słynna socjolożka wskazuje Roberta Biedronia.- Mógłby kandydować na prezydenta. Ma charakter i ludzie powinni to docenić. Biedroń był człowiekiem w rozsypce i się odbudował. Myślę, że byłby lepszym prezydentem niż Andrzej Duda - podsumowała Staniszkis.

Wizerunkowe problemy prezydenta?

Do wielu problemów z którymi mierzy się obecnie Andrzej Duda należy doliczyć problemy wizerunkowe. Wczoraj z funkcji rzecznika prasowego prezydenta zrezygnował pełniący tę funkcję Krzysztof Łapiński. Rzecznik współpracował z Andrzejem Dudą od 11 maja 2017 roku. Należy wspomnieć, że będzie to już druga zmiana rzecznika prezydenta w ciągu ostatnich trzech lat. Oficjalnie Łapiński odszedł z powodu nowych planów zawodowych. Był już rzecznik prasowy prezydenta postanowił otworzyć własną agencję PR. Będzie też prowadził wykłady uniwersyteckie. Na dniach powinniśmy poznać kolejnego rzecznika prasowego, który jako trzeci podejmie się niełatwego zadania.ZOBACZ TAKŻE
  1. Rozszyfrowali Kaczyńskiego! Zdradziło go kilka ruchów
  2. Szydło wyszła do ludzi. Doszło do bezpośredniej konfrontacji z KOD
  3. PiS stchórzyło przed Tuskiem? Sensacyjna decyzja przed wyborami
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
walesa_z_dziecmiDzieci Wałęsy: Na kogo wyrosły i co osiągnęły [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News