Cały świat patrzy na Dudę. Prezydent jest w potrzasku

Cały świat patrzy na Dudę. Prezydent jest w potrzasku

Andrzej Duda znalazł się właśnie w niezwykle skomplikowanym położeniu. Polityk otrzymał bowiem specjalny list, w którym przedstawiciele wielu środowisk wystosowali do niego stanowczy apel. Głowa państwa znalazła się więc w potrzasku między władzami Prawa i Sprawiedliwości oraz milionami obywateli.

Andrzej Duda już wkrótce stanie przed wyborem dotyczącym powołania nowych sędziów Sądu Najwyższego. Zapowiedział to już rzecznik prasowy instytucji, którego słowa były w Polsce szeroko komentowane przez internautów oraz polityków opozycji.

Co zrobi Andrzej Duda?

Wielu obywateli chciałoby bowiem, aby prezydent poczekał ze swą decyzją na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Z tego właśnie powodu do głowy państwa wysłano specjalny list, za którego stworzeniem stoją między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz stowarzyszenie sędziowskie "Iustitia". W apelu nazwano nowych sędziów "politycznymi" i zbyt mało doświadczonymi. Dodano także, iż "przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym mogą być niezgodne z podstawowymi zasadami traktatów europejskich", a niedostosowanie się do wspólnotowych decyzji może doprowadzić do opuszczenia przez nasz kraj UE.

Przyszłość Sądu Najwyższego w rękach prezydenta

- Są chwile, kiedy historia daje wybór. Wciąż ma Pan ten wybór i to na Pana, a nie szeregowych polityków czy członków KRS, zwrócone są oczy całego świata - napisano także w oficjalnym piśmie. Czas pokaże, w jaki sposób prezydent zdecyduje się odpowiedzieć na wystosowany do niego apel. Przyznać jednak trzeba, że głowa państwa znalazła się w wyjątkowo trudnym położeniu, a każda decyzja polityka przyniesie ogromne kontrowersje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Już niedługo Polaków czeka ogromny kryzys! Eksperci nie mają wątpliwości
  2. Otwarty bunt w PiS! Władze partii szydzą z Morawieckiego
  3. Patryk Jaki osiągnął szczyt kompromitacji! Wszyscy się z niego śmieją
  4. To zniszczy Ziobrę! Ujawniono szokujące informacje
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News