Andrzej Duda ma ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Każdy powinien to przeczytać

Andrzej Duda ma ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Każdy powinien to przeczytać Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Andrzej Duda zaapelował do wszystkich sił politycznych w polskim Parlamencie. Prezydent jest przekonany, że czas najwyższy na poważne zmiany, dotyczące wszystkich Polaków. Każdy powinien przeczytać to, co głowa państwa ma nam do powiedzenia.

Andrzej Duda przysłuchiwał się w Sejmie ostatniemu expose, które wygłosił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Gdy komentatorzy zajęli się merytoryczną i drobiazgową oceną przemówienia, głowa państwa postanowiła zabrać głos w istotnej sprawie.

Andrzej Duda o konstruktywnej debacie i oczernianiu Polski na arenie międzynarodowej. "To dla mnie sytuacja niezwykle bolesna"

Expose Czaputowicza nie zostało pozytywnie odebrane przez sejmową opozycję. Prym w krytyce wiedli działacze PO-KO, na nieprzychylne podsumowanie pozwolił sobie też Ryszard Petru (partia Teraz!), który wprost stwierdził, że po 2015 r. polska polityka zagraniczna jest "równią pochyłą".

Na ten i podobne komentarze zareagował prezydent Andrzej Duda. Tuż po expose ministra zwołał w Sejmie specjalny briefing prasowy. Prezydent zaapelował do wszystkich liczących się sił politycznych o "konstruktywną debatę przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego".

- Zwracam się do wszystkich stron sceny politycznej o konstruktywną debatę, żeby nie było takich sytuacji, że polscy politycy oczerniają Polskę poza granicami lub do zagranicznych mediów, bo jest to dla mnie sytuacja niezwykle bolesna - powiedział Andrzej Duda, cytowany m. in. przez portal Gazeta.pl.

Komentarz głowy państwa jest oczywistą aluzją w stronę parlamentarnej opozycji, która nie godzi się również na kierunek polityki zagranicznej, na który stawiają rządzący. Zdaniem prezydenta politycy powinni "miarkować" się w debacie publicznej, co zagwarantuje bezpieczny rozwój kraju. Zdaniem Dudy, tylko w ten sposób będzie można podnieść znaczenie Polski w strukturach międzynarodowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda zaakcentował polskie członkostwo w trzech organizacjach - NATO, Unii Europejskiej i ONZ. Wspomniał też o korzyściach ze współpracy z państwami Grupy Wyszehradzkiej i tzw. inicjatywie Trójmorza. 

Prezydent Duda wspomniał również o konieczności konsekwentnego podwyższania wydatków na obronność. Zaapelował, by rząd podniósł współczynnik do 2,5 proc. PKB już w przeciągu pięciu lat. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dramatyczne wyznanie Urszuli Dudziak! "Obcięłam sobie ZDROWĄ pierś". Walczyła z nowotworem!
  2. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  3. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  4. Magda Gessler zabiera się za karierę muzyczną? "To będzie mój nowy rap"
  5. Tego jeszcze nie było! Słynna zakonnica wystąpi w Tańcu z Gwiazdami
  6. Miał być powodem rozwodu Wiśniewskich. Partner z TzG przerywa milczenie

źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News