Andrzej Duda pierwszą przemowę po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów rozpoczął od podziękowań za rywalizację Bronisławowi Komorowskiemu i za gratulacje, które ustępujący prezydent mu złożył.

Podziękował również Polakom, którzy wzięli udział w wyborach i zagłosowali na swojego kandydata. Podkreślił że ma na myśli nie tylko swoich wyborców, ale ogółowi.

Tłum entuzjastycznie skandował nazwisko prezydenta-elekta. A ten nie ustawał w podziękowaniach, te skierowane zostały również do Beaty Szydło, szefowej sztabu Dudy, oraz do załogi Duda-busa.

Nowy prezydent podkreślał, że zdaje sobie sprawę z tego, że wyborcy opowiedzieli się za zmianą i że głosowali na niego również zwolennicy innych kandydatów.

Zwolennicy odpowiedzieli gromkim: „Dziękujemy!”

Duda podziękował również internautom i ludziom którzy wywieszali banery promujące jego kandydaturę na swoich płotach i domach.

Zaakcentował również, że chce przyczynić się do zbudowania wspólnoty i jedności – mówił że to wielkie dzieło, które da się wykonać. Zadeklarował także, że drzwi do pałacu prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych.

Prezydent-elekt na koniec czule podziękował żonie i córce za trudy i wyrzeczenia związane z udziałem w kampanii.

Polub Pikio.pl

ds, źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również