Andrzej Duda podpisał najbardziej kontrowersyjną ustawę tego roku
Karol Zaborowski - 2 Lipca 2018

Andrzej Duda podpisał najbardziej kontrowersyjną ustawę tego roku

PiS podczas swoich rządów zasłyną z kontrowersyjnych decyzji oraz ustaw, które potrafią wywołać prawdziwą burzę. Teraz prezydent Andrzej Duda podpisał najbardziej kontrowersyjną ustawę tego roku.

Afera związana z gigantycznymi nagrodami, jakie rozdała była premier Beata Szydło, nie schodziła z ust Polaków przez bardzo długi czas. Jarosław Kaczyński chcąc ratować wizerunek partii, zadecydował, że wszyscy oddadzą swoje nagrody na szczytne cele. Jednak to nie wystarczyło, notowania PiS cały czas leciały w dół, w takim wypadku prezes Kaczyński podjął decyzję o wprowadzeniu kontrowersyjnej ustawy, która drastycznie zmniejsza zarobki parlamentarzystów. Dziś Andrzej Duda podpisał projekt tejże ustawy.

Andrzej Duda podpisał ustawę o wynagrodzeniach parlamentarzystów

Według nowych przepisów uposażenie posłów i senatorów ma wynosić 80 procent wynagrodzenia sekretarza podsekretarza stanu. Do tej pory te sumy były równe, oczywiście nie liczy się do nich wysługa lat. Zmianie jednak nie uległy środki finansowe na pokrycie kosztów związanych z wydatkami poniesionymi w związku z wykonywaniem mandatu na terenie Polski. Wynoszą one 25 procent wynagrodzenia sekretarza stanu. Według wyliczeń wynagrodzenie posłów po nowelizacji przepisów będzie wynosić do 7913,84 złotych brutto. Ta ustawa jest rezultatem słów Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilku tygodni. - Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Społeczeństwo to zapamiętało, stąd oczekiwanie społeczeństwa daleko idącej skromności. Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa. Nie jest celem polityki bogacenie się polityków - mówił prezes PiS. Andrzej Duda podpisując ustawę, ostatecznie ją zatwierdził. Do tej pory wielu polityków nie zgadzało się z postanowieniami PiS, jednak teraz jest już zbyt późno i parlamentarzyści będą musieli przełknąć gorzką pigułkę, jaką podał im PiS.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandaliczny koniec Ziobry. Najwyższa Izba Kontroli: ŁAMAŁ PRAWO
  2. Wybitna legenda polskiego dziennikarstwa śmiertelnie chora. Trwa wyścig z czasem
  3. Ta fala rozlewa się po całej Polsce. Losy PiS wiszą na włosku
kfc_wstepPrezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]Czytaj dalej
kaczynski_i_szydloHORRENDALNE sumy! Tak PiS płaci ludziom obozu władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News