Duda zaliczył wpadkę przed kamerami. Nie wie co mówi

Duda zaliczył wpadkę przed kamerami. Nie wie co mówi Źródło: Fot. Telewizja Republika

Andrzej Duda jest jednym z tych polityków, których się kocha bądź nienawidzi. Jego swoboda w doborze słów podczas ważnych przemówień jest ponadprzeciętna, przez co głowa naszego państwa niejednokrotnie była przedmiotem żartów i kpin. Jego ostatnia wypowiedź jest kolejnym takim przykładem. Czyżby prezydent nie wiedział, co mówi?

Andrzej Duda w ostatnich dniach wziął udział w konferencji prasowej, podczas której mówił o wpływie czynnika ludzkiego na środowisko w którym żyjemy. Jego słowa niesamowicie zirytowały nie tylko ekologów, ale i wszystkie osoby, którym na sercu leży dobro naszej planety. W sieci rozpętała się istna burza.

Środowisko niszczeje z przyczyn naturalnych

Głowa naszego państwa zdobyła się na bardzo śmiałe, a zarazem nieco niepoważne wnioski. Zdaniem Andrzeja Dudy za zmianę klimatu nie jest odpowiedzialny człowiek, ponieważ zmiany takie zachodziły jeszcze na długo przez pojawieniem się ludzi na świecie. Winą za zmiany klimatyczne polityk obarczył więc... matkę naturę. - Były bardzo różne klimaty. Od epok lodowcowych, aż po epoki, kiedy mieliśmy tutaj na naszych ziemiach klimat tropikalny. A jakie były tego przyczyny? Naturalne, bo nie było człowieka wtedy na świecie i ta emisja musiała następować w związku z tym w inny sposób - szokująco stwierdził.

Andrzej Duda nie wie, w jaki sposób człowiek wpływa na środowisko

Andrzej Duda zdecydował się również na osobiste wyznanie. Prezydent obnażył swoje braki w wiedzy przyznając się do tego, że nie wie, na ile człowiek przyczynia się do zmiany klimatu. Oznajmił również, że w całym tym procederze nie ma nic złego, bowiem zmiany klimatu odbywały się od samego początku istnienia świata. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Ja nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Głosy naukowców są bardzo różne. Wiemy doskonale o tym, że mamy do czynienia też ze skrajnościami, ale patrząc obiektywnie, historycznie, według takiej wiedzy, która jest pewna: zmiany klimatu były w historii świata - zaskakująco oznajmił prezydent. Ignorancję prezydenta od razu wytknęli mu internauci. Ich zdaniem wygłaszanie takich przemówień jest po prostu szkodliwe. - Boże, co za zaściankowość... biorąc pod uwagę fakt, że dla niektórych osób prezydent jest autorytetem, to jego słowa mogą mieć katastrofalne skutki. Tyle się trąbi o nieużywaniu plastiku, segregowaniu śmieci, ograniczeniu CO2, a tu przyjdzie pan prezydent, powie że klimat jest niezależny od nas i ch*j - brzmiał jeden z komentarzy zbulwersowanych osób. - Andrzej, lepiej zamilcz jak masz pieprzyć takie głupoty - napisał ktoś inny. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sprawy zaszły za daleko! Ujawnienie ostatniej taśmy Morawieckiego może pogrążyć PiS
  2. Robert Janowski: Czyim jest synem? Wstrząsające wspomnienia gwiazdora
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News