Były człowiek Andrzeja Dudy szokuje. Prezydent zapadnie się pod ziemię
Karol Zaborowski - 11 Grudnia 2018

Były człowiek Andrzeja Dudy szokuje. Prezydent zapadnie się pod ziemię

Andrzej Duda nie mógł wprost uwierzyć, gdy usłyszał słowa swojego byłego współpracownika. Słowa polityka szokują i według nich los, jaki czeka PiS, może być gorszy niż wszyscy przypuszczali.

Andrzej Duda w swojej kancelarii współpracuje z wieloma osobami. Jednym z nich był Krzysztof Łapiński, który do 7 września tego roku pełnił funkcję rzecznika prasowego prezydenta. Został on jednak zastąpiony przez Błażeja Spychalskiego. Teraz Łapiński w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" ostro krytykuje postawę partii, z którą sam jest związany. PiS jego słowa może potraktować jako atak i niesubordynację.

Andrzej Duda nie mógł uwierzyć w to, co się stało

Relacje prezydenta z partią, do której należał, zanim objął swoje stanowisko podczas jego kadencji zmieniały się jak w kalejdoskopie. Media wielokrotnie informowały Polaków o pogarszających się kontaktach Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. Co więcej pojawiały się przecieki i doniesienia, że prezydent poniesie odpowiedzialność za sprzeciwianie się rządowi PiS. Chodzi oczywiście o niepodpisanie przez prezydenta niektórych reform rządu, które wzbudzają cały czas bardzo duże kontrowersje. Jednak teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ w mediach były współpracownik prezydenta porównał PiS do tłustego, kota, któremu już się nie chce łapać myszy. Według niego dziś w partii nie ma już tak zaangażowanych ludzi, którzy pociągnął za sobą całą kampanię wyborczą.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Aleksander KwaśniewskiAleksander Kwaśniewski unika tego jak ognia! Kompromitujące fakty niszczą mu życieCzytaj dalej
- Dziś przypomina tłustego kota, któremu już nie chcę się łapać myszy, bo nie jest tak zwinny jak niegdyś. Czy dziś struktury partii, ludzie partii będą tak zdeterminowani żeby walczyć o zwycięstwo? (…) Czy może wielu z nich rozsiadło się w wygodnych fotelach w spółkach, różnych instytucjach i mówią sobie: trwaj, chwilo, jesteś piękna - mówił Łapiński. Nie da się ukryć, że aktualna sytuacja Prawa i Sprawiedliwości nie należy do najlepszych i kierownictwo partii musi podjąć bardzo poważne kroki, jeżeli chcą nadal walczyć w wyborach parlamentarnych. Według Łapińskiego PiS potrzebuje konkretnej ekipy, tak jak w 2015, żeby odnieść sukces. Problem w tym, że on sam takich osób nie widzi. - Nie wiem, kto dziś odpowiada za strategię PiS. Ale wiem, że jeśli na rok wyborczy PiS nie będzie miał solidnej ekipy na kampanię tak jak na 2015, to będzie ciężko. To będzie starcie o wszystko - powiedział.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło stanęła właśnie przed sądem! Co tam się dzieje?!
  2. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  3. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
  4. Kaczyński podjął desperacką decyzję! Zwołano w trybie NAGŁYM spotkanie partii
  5. Donald Tusk zwołał szczyt unijny. Wielka Brytania opuszcza UE
GłówneHoroskop chiński 2019: Oczekujesz wielkich zmian? Przyszły rok będzie wyjątkowy!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News