Andrzej Duda ma kłopoty! Pociągnie za sobą całe PiS

Andrzej Duda ma kłopoty! Pociągnie za sobą całe PiS Źródło: Screen/youtube/Prezydent.pl

Andrzej Duda wybory prezydenckie wygrał zdobywając niecałe 52% głosów, a teraz nieuchronnie zbliża się czas kolejnej walki o najwyższy urząd w państwie. Jasne jest, że będzie się on starał przedłużyć kadencję, ale wszystko wskazuje na to, że zarówno on, jak i cały PiS będą mieli poważne kłopoty. 

Andrzej Duda sprawuje urząd Prezydenta RP już od 3 lat. Co prawda do końca kadencji zostały jeszcze 24 miesiące, ale politolodzy już zastanawiają się nad nowymi wyborami, zgadują kolejnych kandydatów, a media spekulują, kto może zająć miejsce obecnego Prezydenta. Sondaż zorganizowany dla jednego z portali wskazuje, że Duda ma na prawdę poważne kłopoty. Co więcej, z jego kłopotów wyniknąć mogą problemy dla całego obozu PiS.

Andrzej Duda ma kłopoty

Ostatni sondaż zorganizowany na panelu Ariadna dla portalu Wirtualna Polska bezlitośnie potraktował obecnego Prezydenta RP, polityków Zjednoczonej Prawicy oraz zagroził dalszym losom Prawa i Sprawiedliwości. Z pozoru wydawać się może, że Andrzej Duda powinien być usatysfakcjonowany, bowiem większość wyborców nie widzi żadnej alternatywy na jego miejsce jeśli chodzi o obóz władzy, któremu szefuje Jarosław Kaczyński.

Andrzej Duda pociągnie za sobą PiS?

To, że Prawo i Sprawiedliwość w kolejnych wyborach prezydenckich znowu wystawi obecnego prezydenta jest niemalże pewne. Według sondaży jest on najlepszym kandydatem Zjednoczonej Prawicy i nikt inny nie jest tak rozpoznawalny. Problem w tym, że ankietowani jednocześnie nie sądzą, by nadawał się on do dalszego pełnienia tej funkcji. Co więcej, ani Mateusz Morawiecki, ani Zbigniew Ziobro nie byli nawet blisko wyniku, jaki osiągnął urzędujący Duda. W tej sytuacji PiS postawiony jest w kropce, gdyż nie mają nikogo, kto mógłby zastąpić prezydenta, a z drugiej strony społeczeństwo ma go za osobę, która do pełnienia tej funkcji się nie nadaje. To oznacza, że ewentualna porażka obecnego prezydenta, może uruchomić falę porażek w kolejnych wyborach jakie w najbliższych miesiącach i latach odbędą się w naszym kraju. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Hasło Jakiego to „Uczciwa Warszawa”, a jego sztab jeździ na gapę
  2. Nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS! Polityk ma już dość
  3. 300+ NIE dla wszystkich! Możecie o nim zapomnieć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News