Ujawniono treść tajnej narady z Dudą! Kaczyński wpadł w furię

Ujawniono treść tajnej narady z Dudą! Kaczyński wpadł w furię

Andrzej Duda w środę podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, która spotkała się z dużą krytyką ze strony rządu i prawicowych mediów. Teraz "Fakt" doszedł do treści tajnej narady prezydenta. Członkowie PiS są wściekli.

Ustawa o Sądzie Najwyższym w polskim Sejmie, jak i społeczeństwie budzi bardzo mieszane uczucia. Zwolennicy aktualnego rządu oraz jego członkowie chwalą się kolejnym sukcesem, a przeciwnicy rozpoczynają protesty przeciwko łamaniu konstytucji. Teraz mediom udało się dotrzeć do treści tajnego spotkania prezydenta. To, co miało tam miejsce, doprowadziło Jarosława Kaczyńskiego do szału.

Andrzej Duda: PiS jest na niego wściekły

Według informatora "Faktu", który jest blisko z prezesem Kaczyńskim, PiS od prezydenta oczekiwał stanowczej postawy. Andrzej Duda jednak nie zastosował się do tych zaleceń od prezesa i zaprosił na spotkanie Małgorzatę Gersdorf, Józefa Iwulskiego i prezesa NSA Marka Zirk-Sadowskiego. - Tchórz z niego - mówił informator. Jarosław Kaczyński oczekiwał od prezydenta powołania nowego prezesa Sądu Najwyższego, który będzie spełniał wymagania postawione zawarte w ustawie. Andrzej Duda zatwierdził Iwulskiego, który według doniesień podczas spotkania powiedział, że zastąpi Gersdorf, ale tylko na czas jej urlopu. - Mnie będą broniły międzynarodowe trybunały! - mówiła Gersdorf. I prezes SN zapowiedziała, że nie zamierza odchodzić ze stanowiska, a jej nieobecność będzie wywołana tylko i wyłącznie urlopem, Duda zarzucił jej nawet łamanie prawa. Informator donosi, że Jarosław Kaczyński jest wściekły, ponieważ Andrzej Duda znowu go zawiódł. Jaki jest jednak powód decyzji Dudy, która rozwścieczyła szefostwo PiS? Według informatora "Faktu" powodem jest strach przed Brukselą, a dokładniej Komisją Europejską oraz Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Kaczyński jednak nie zamierza się przed nikim uginać i tego samego oczekuje od prezydenta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ofiary katastrofy smoleńskiej w reklamie. Polaków wbiło w ziemię
  2. Giertych ze łzami w oczach. „Zamachu dokonali ludzie powiązani z Tuskiem, pomógł mu Putin”
  3. Uważajcie! Coraz więcej psów w Polsce jest ZAGROŻONYCH
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News