Duda jest załamany! Koniec, tak źle nie było nigdy

Duda jest załamany! Koniec, tak źle nie było nigdy

Andrzej Duda znalazł się obecnie w fatalnej sytuacji. Wpływ na to miały między innymi protesty polaków odnośnie do reformy sądownictwa wprowadzonej przez rząd PiS, zatwierdzonej przez prezydenta. Najnowszy sondaż najlepiej pokazuje, że tak źle jeszcze nie było.

Po trzech latach sprawowania funkcji prezydenta Polski przez Andrzeja Dudę został przeprowadzony sondaż, mający pokazać jaki procent Polaków uważa, że prezydent wywiązuje się z przysięgi, którą złożył. Wyniki potrafią zwalić z nóg.

Andrzej Duda: czy to koniec prezydenta?

Według badania przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl aż połowa osób stwierdziła, że prezydent nie wywiązuje się należycie ze złożonej przysięgi. Zaledwie 26% pytanych uważa zupełnie inaczej i jest zadowolonych z działań Andrzej Dudy. Natomiast 23% osób nie opowiedziało się po żadnej ze stron. Osoby, które uważają, że prezydent Andrzej Duda nie wywiązuje się z przysięgi złożonej 6 sierpnia 2015 roku to przede wszystkim osoby po powyżej 50 roku życia (60 procent), posiadających wykształcenie wyższe (52 procent) oraz mieszkające w miastach liczących ponad 200 tysięcy mieszkańców. Pokazuje to wprost, jak diametralnie zmieniły odczucia Polaków względem prezydenta w ostatnim czasie. Jeszcze kilka miesięcy temu Andrzej Duda był na szczycie sondaży, jeśli chodzi o najbardziej lubianych i szanowanych polityków.

Czy Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu?

Zwolenników tego, aby prezydent został pociągnięty do odpowiedzialności za swoje czyny, nie brakuje. Szczególnie teraz, gdy jego poparcie tak drastycznie zmalało. Sam jednak zdaje się nie martwić o swój los, ponieważ podobnie jak inni politycy związani z partią PiS uważa te decyzje za konieczne, aby Polska mogła poprawnie funkcjonować. Jednak jak widać, większość Polaków jest zupełnie innego zdania. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Urodziny Macierewicza zrujnowane! Próbowali przeprowadzić szturm

PRZECZYTAJ: Minister PiS wypowiedziała wojnę nastolatce! Poniosła sromotną klęskę

PRZECZYTAJ: Ujawniono największy przekręt rządu PiS! Wyborcy im tego nie darują

PRZECZYTAJ: Bohaterowie! Polscy ratownicy zrobili coś niesamowitego dla rannego psa

źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News