Dramatyczny apel Andrzeja Dudy. Pozostała tylko modlitwa i walka o życie

Dramatyczny apel Andrzeja Dudy. Pozostała tylko modlitwa i walka o życie

Andrzej Duda zawsze wspiera Polaków w potrzebie i jest z nimi duchem, kiedy dzieje się coś złego. Jesteśmy świadkami okropnej tragedii w Czechach, w której to brali udział nasi obywatele. Dramatyczny apel prezydenta. Pozostała już tylko modlitwa.

Andrzej Duda to głowa państwa, która zawsze szybko i sprawnie odpowiada na bieżące wydarzenia w kraju i za granicą. Jako prezydent pierwszy wie, jeżeli coś złego dzieje się z naszymi rodakami.

Tragedia w Czechach

W czeskiej miejscowości Karwina doszło do dramatu. Praca górnika jest naprawdę bardzo ciężka nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Jest się kilkaset metrów pod ziemią, gdzie wszystko może się zawalić. Również metan stwarza zagrożenie dla pracujących tam górników. To właśnie wybuch gazu spowodował katastrofę w czeskiej kopalni. Pracuje tam wielu Polaków, którzy w ramach otwartych granic jeżdżą tam i zarabiają na życie. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do takiej tragedii - wszystko stało się nagle i niespodziewanie. Na nocnej zmianie pracowało 23 górników. Większość z nich to byli Polacy. Niestety, w wyniku tego wypadku 11 z nich nie żyje. Części górników jeszcze nie wyciągnięto na powierzchnie. Przyczyny tego tragicznego wypadku będą badane w najbliższym czasie. Ambasador Polski, który znajduje się w Czechach, bardzo szybko przyjechał na miejsce i zbiera informacje dotyczące Polaków. Również premier Morawiecki udaje się na miejsce, aby wesprzeć rodziny górników. Media z całego świata relacjonują, co się dzieje na miejscu, ale zarząd kopalni nie przekazuje zbyt wielu informacji.

Andrzej Duda modli się za górników

Andrzej Duda również nie mógł przejść obok tego tematu obojętnie. Ma tutaj w kraju swoje obowiązki, ale na pewno wspiera rodziny górników duchem i dobrym słowem. Na swoim Twitterze napisał bardzo poruszające słowa. Modli się za nich:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuje smutna wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków.” Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP - napisał Andrzej Duda. Wielu internautów wtóruje prezydentowi i współczują wszystkim ofiarom tego dramatycznego wypadku. Prawdopodobnie rodziny górników zostaną objęte opieką rządu i ktoś się z nimi spotka. Teraz przyda im się każde wsparcie, nie tylko pieniężne, ale również duchowe. Cała Polska zwraca swój wzrok na Czechy i na polski rząd. Andrzej Duda Screen TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest po prostu niesamowity
  2. Tragedia w kopalni na Śląsku! Kilkanaście ofiar, trwa dramatyczna walka z czasem
  3. Po sieci krąży nagranie gwiazdy Polsatu po operacji mózgu. Fani we łzach
  4. Horror pięknej gwiazdy disco polo. Życie jej rodziny w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Ile lat ma Justyna Żyła? Odpowiedź może was zaskoczyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News