Andrzej Duda otrzymał dziś niemały cios od polskich senatorów, którzy odrzucili prezydencki wniosek o przeprowadzenie konsultacyjnego referendum. W kuluarach mówi się już jednak o zemście, na którą ma wkrótce zdecydować się głowa państwa. Czy Dudę czeka to samo, co z inicjatywy PiS napotkała na swej ścieżce kariery Beata Szydło? 

Duda bez wątpienia nie spodziewał się upokorzenia, które zafundowali mu członkowie wyższej izby polskiego Parlamentu. Chociaż politycy PiS wzbraniają się od nazwania sytuacji porażką prezydenta, na pewno podważyła ona autorytet głowy państwa.

Dlaczego pomysł Andrzeja Dudy upadł?

– Wśród senatorów zwyciężyło myślenie techniczne. Uwagi PKW mówiące min. o tym, że termin referendum może utrudnić lub uniemożliwić jego przeprowadzenie spowodowały, że wniosek PAD nie zyskał akceptacji. Jesteśmy pełni szacunki do PAD i zawsze gotowi do rozmowy z nim – napisała na Twitterze Beata Mazurek.

Wielu internautów jest już jednak przekonanych o tym, że Duda nie odpuści politykom PiS niekorzystnej dla siebie decyzji. W kuluarach sugeruje się ponoć, iż prezydent zdecyduje się zawetować ustawy związane z reformą sądownictwa, aby pokazać swoją dominującą pozycję.

Prezydent niczym Beata Szydło

Jednocześnie wielu wyborców przypuszcza, że z tego właśnie powodu Andrzej Duda może zostać wkrótce skreślony przez partię niczym Beata Szydło, którą na stanowisku Prezesa Rady Ministrów zastąpił Mateusz Morawiecki. Czy prezydent zdecyduje się więc zbuntować przeciw PiS, ryzykując ewentualną drugą kadencję? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.

Duda
fot. YouTube/Radio Poznań
Prezydent RP Andrzej Duda przemawia na obchodach 550-lecia parlamentaryzmu polskiego. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Andrzej Duda
Fot. YouTube/Prezydent.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PORAŻAJĄCA decyzja Senatu! PiS skreśla Andrzeja Dudę
  2. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  3. Totalna kompromitacja Brudzińskiego. Tej wpadki mu nie zapomną
  4. Piekło 200 psów uwięzionych na pustym polu! Żar lał się z nieba

Czy popierasz pomysł prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

To dziś niezwykle rozpoznawalny polityk! Poznajesz go? Stare zdjęcia światowych przywódców


Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]