Tak zdeterminowanego Dudy jeszcze nie widzieliśmy. Chce zmienić sprawę Alfiego Evansa

Tak zdeterminowanego Dudy jeszcze nie widzieliśmy. Chce zmienić sprawę Alfiego Evansa

Niespełna dwuletni Alfie Evans znalazł się na ustach całego świata po tym, gdy odłączono go od aparatury podtrzymującej życie. Chłopiec wciąż bowiem walczy o przetrwanie, chociaż napotyka na... administracyjne przeszkody. Jego sprawą postanowił więc zająć się Andrzej Duda.

Internauci są oburzeni tragedią, która spotyka rodzinę Alfiego. Organizm dwulatka robi wszystko, aby wygrać ze śmiercią, nie otrzymując jednak żadnego medycznego wsparcia.

Wstrząsająca historia chłopca

Rodzice chłopca postanowili więc przenieść go do Włoch, aby tam kontynuował leczenie. Nie zgodził się na to jednak... brytyjski sąd. Jako że sprawa poruszyła serca milionów Polaków, sprawę skomentował także prezydent Andrzej Duda. Swoje przemyślenia na ten temat przekazał w anglojęzycznym poście na Twitterze.

Alfie Evans ma wsparcie polskiego prezydenta

- Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego odważne małe ciało po raz kolejny udowodniło, że cud życia może być silniejszy niż śmierć. Być może wystarczy tylko dobra wola decydentów. Alfie, modlimy się za ciebie i o twoje zdrowie! - napisał prezydent. Internauci chcą obecnie, aby zwrócił się on do brytyjskich władz z prośbą o wydanie zgody na przeniesienie chłopca do Włoch. Nie wiadomo, czy Duda podejmie podobną próbę, jednak wiele może na to wskazywać. Alfie Evans. Post Andrzeja Dudy na Twitterze Fot. Twitter/Andrzej DudaZOBACZ TAKŻE:
  1. USA: Musicie iść na WOJNĘ albo skończymy z wami współpracę
  2. Popek nadal w szpitalu! Jest źle, odejście z TzG przesądzone?
  3. Oficjalne: Popek wkracza do polityki! Jest dokładna data startu w wyborach
Następny artykuł